"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" Hatası

Frekans düşürme işlemini ne oranda yaptınız? Asus RX 460 dual kullanıcısıyım. 1244 MHz normal değeri , ne kadar düşürsem sorun düzelir?

İlk başta %5 lik bir düşürme yaptım hata almayana kadar arttırdım. Şuan ortalama %10 luk bir düşürme mevcut. Performans sıkıntısı olmadı ama bu böyle devam etmez bir çözüm bulmak şart

İlk başta %5 lik bir düşürme yaptım hata almayana kadar arttırdım. Şuan ortalama %10 luk bir düşürme mevcut. Performans sıkıntısı olmadı ama bu böyle devam etmez bir çözüm bulmak şart
En azından sen bir çözüm olarak kullanabilmişsin bunu. Ben düşürüp oyuna girdiğimde tekrar artıyor crash veriyordu. Farklı driver sürümlerini de kullandım sonuç hep aynı oldu.

Neredeyse 1 ila 2 haftadır Radeon Software'den fabrika ayarlarına döndürüp sapphire trixx'den power limiti -50 ye çekip kullanıyordum ve gayet de işe yarıyordu. Ama son 2-3 günde yine ekranın kilitlenme sorunları başladı. 19.1.1 driver'ına çevirmiştim galiba bir eski sürümü yüklüyecem. (Not: Bu olay sayesinde net bir sonraki ekran kartım amd olmuyacak şahsen.)

Arkadaşlar merhaba. Bende Sapphire RX 580 8GB Pulse ve Ryzen 2600'lü sistem var.Yaklaşık 1.5 ay önce topladım sistemi.Bu geçen süreçte en ufak bir sorunla karşılaşmazken 3-4 gündür ne zaman PUBG-Apex Legends açmaya çalışsam bilgisayar reset atıyor ve tekrar açıldığında sağ altta malum yazı çıkıyor. Driver 19.3.3 yüklüydü onu sildim 19.2.1 yükledim o da olmadı 19.3.2 yükledim son driverların her birini yükledim ama sonuç aynı. Bazen oyunları açar açmaz reset atıyor bazen de oyuniçindeyken reset atıyor.Ne yapmamız lazım?Frekans ayarlarını değiştirdim yaptım ama yine aynı halt oluyor ve zaten resetten sonra benim yaptığım ayarları tekrardan default'a çevirmiş oluyor.Lütfen bilen birileri yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar merhaba. Bende Sapphire RX 580 8GB Pulse ve Ryzen 2600'lü sistem var.Yaklaşık 1.5 ay önce topladım sistemi.Bu geçen süreçte en ufak bir sorunla karşılaşmazken 3-4 gündür ne zaman PUBG-Apex Legends açmaya çalışsam bilgisayar reset atıyor ve tekrar açıldığında sağ altta malum yazı çıkıyor. Driver 19.3.3 yüklüydü onu sildim 19.2.1 yükledim o da olmadı 19.3.2 yükledim son driverların her birini yükledim ama sonuç aynı. Bazen oyunları açar açmaz reset atıyor bazen de oyuniçindeyken reset atıyor.Ne yapmamız lazım?Frekans ayarlarını değiştirdim yaptım ama yine aynı halt oluyor ve zaten resetten sonra benim yaptığım ayarları tekrardan default'a çevirmiş oluyor.Lütfen bilen birileri yardımcı olabilir mi?
Çözüm yok diyebilirim bazı arkadaşlar frekans düşürüp başa çıkabilmişler ama ben yaptığımda oyuna girince eski haline geliyor. Sonra malum hata. Umarım düzelir. Ben garantiye yolladım. Ama bir ağabeyim arayıp sorduğunda sorun AMD ile kaynaklı olduğu için çözüme ulaşamayabileceğini söyledi. Sorun %99.9 yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Umarım AMD yeni driver geliştirerek çözüm sunar. Ben her yeni güncellemede tekrar deneyeceğim. Onun dışında kart köşede yatmak zorunda kalıcak :( Umarım çözüme ulaşırız.

Çözüm yok diyebilirim bazı arkadaşlar frekans düşürüp başa çıkabilmişler ama ben yaptığımda oyuna girince eski haline geliyor. Sonra malum hata. Umarım düzelir. Ben garantiye yolladım. Ama bir ağabeyim arayıp sorduğunda sorun AMD ile kaynaklı olduğu için çözüme ulaşamayabileceğini söyledi. Sorun %99.9 yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Umarım AMD yeni driver geliştirerek çözüm sunar. Ben her yeni güncellemede tekrar deneyeceğim. Onun dışında kart köşede yatmak zorunda kalıcak :( Umarım çözüme ulaşırız.
O kadar can sıkıcı bir durum ki anlatamam.Dünyanın parasını verip sistem kuruyoruz sonuca bak.İşin garibi eş zamanlı olarak hemen hemen aynı sistemleri kurduğumuz bir arkadaşım var.Onda da rx580 var tek fark onunki 580 4gb nitro+ , benimki 580 8gb pulse modeli ve onda hiçbir sorun yok. 1.5 ay önce 6000 lirayı çöpe atmış gibi hissediyorum kendimi.Bu arada dediğiniz gibi Allah'ın cezası WattMan denilen bela yaptığım frekans ayarlarını sıfırlıyor ondan ben o yolla çözüme ulaşamadım açıkcası.

O kadar can sıkıcı bir durum ki anlatamam.Dünyanın parasını verip sistem kuruyoruz sonuca bak.İşin garibi eş zamanlı olarak hemen hemen aynı sistemleri kurduğumuz bir arkadaşım var.Onda da rx580 var tek fark onunki 580 4gb nitro+ , benimki 580 8gb pulse modeli ve onda hiçbir sorun yok. 1.5 ay önce 6000 lirayı çöpe atmış gibi hissediyorum kendimi.Bu arada dediğiniz gibi Allah'ın cezası WattMan denilen bela yaptığım frekans ayarlarını sıfırlıyor ondan ben o yolla çözüme ulaşamadım açıkcası.
Evet, her kartta yok ne garip bir durum.

AMD R7 265 kartını kullanıyorum. PC boştayken yada oyunda farketmiyor bir anda donup kalıyor 2-3 saniye sonra klavye num lock tuşu sönüyor mousedan hiçbir işlem yapılamaz hale geliyor. Resetlemek zorunda kalıyorum bilgisayarı ve açılışta aynı bu hata çıkıyor. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?

Arkadaşlar merhaba. Dün gece bir cevap yazmıştım ama şu anda o konuyu bulamıyorum. Aslında bu konu ile ilgli. Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Konu ilgili yazılımla alakalı. Ben sıfır temiz bir kurulum yaptım tüm eski driver kaldırıp kart ile birlikte gelen cd den stok driver kurdum ve OC programı Wattman açılıştaki sözleşmeyi kabul etmeyerek OC açmadım. Sorunsuz bir işletim ile sistem gayet stabil bir şekilde çalışıyor. Sorun OC programında. İlgili tavsiye edilen ayarları bile kabul etmeyecek dalgalanmalara sebep oluyor ve sistemin resetlenmesine kadar giden hatalar veriyor. Bu durumda tavsiyem şimdilik OC ihtiyacı olmayan arkadaşlar stok halini kullanmanız. Zaten radeon sözleşmeyi de bu doğrultuda veriyor. Bir hata dizisi alabilirsiniz diyor yani kurtarır yönü sade kullanımda şimdilik. Bu arada 1 haftalık Sapphire nitro+ rx570 4gb 256bit kartım yani aynı geminin yolcularımız. Saygılarımla.
Arkadaşlar bu sorun bendede var lütfen Recep Baltaş biliyor ise cevaplasın yada iyi bilen başka biri ama bilmeyen format atın veya sürücüyü güncelleyin diyen abuk subuk yorum yapanlar gelmesin ..
Günaydın, öncelikle bendeki sorunu çözdüğüm için yazayım dedim başka b
Arkadaşlar bu sorun bendede var lütfen Recep Baltaş biliyor ise cevaplasın yada iyi bilen başka biri ama bilmeyen format atın veya sürücüyü güncelleyin diyen abuk subuk yorum yapanlar gelmesin ..
Günaydın, ben bendeki sorunu çözdüm. Öncelikle format atmadım. DDU ile mevcut tüm ekran kartı sürücülerini kaldırdım. Hata ile kullanmakta olduğum hd7850 sürücüsü üzerine kurdum sonra farkettim. Neyse mesele o da değil tabi ki... Asıl sorun OC ayarlarının açık olması ve beraberinde Sapphire nin trixx programının kurulu olması. Radeon wattman zaten bir OC aracı olduğu için paralel çalışan bir başka OC programı (trixx) çakışma yaşıyor ve fan kontrolü dahi hata verdiriyor. Ben de DDU ile tüm driverleri kaldırdım, kart ile gelen cd den temiz bir kurulum yaptım ve global ayarlardan Wattman sözleşmesini kabul etmeyerek OC aracını aktif etmemiş oldum ve böylelikle fan kontrolünü Trixx programına bıraktım. Şimdi wattman da olmayınca sorun kalktı ortadan. Şimdi arkadaşlar diyebilir bizde trixx yok diye, olabilir başka markalarda örneğin MSI afterburner kullanıyor aynı hesap yani. Ama wattman aktif etmediğiniz sürece bu hatayı da vermiyor. Saygılarımla.

Yeni konular

Geri
Yukarı