"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" Hatası

Arkadaşlar radeon ayarları global watman üzerinden yapıp çözüme ulaştığımız ayarlar sadece XML kodlu olarak kayıt edilebiliyor malesef bu sitede XML kodlu dosya paylaşımına izin verilmiyor sistem otomatik reddediyor bir çözümünü bulamadım oyüzden. Whatsap veya Mail den atılıyormu bilmiyorum yaptığımız ayarlar şu ortalama görebildiğiniz kadar yapmaya çalışıp deneyin ;
369112
369113
369114

Buraya girmeyi bilmeyenler için ; Radeon Ayarlarını Aç diyin , Oyuna girin , Global ayarlar , Global watman diyin resimdeki gördüğünüz yerlere dikkat sembölleri tahmini yapmaya çalışın yanlız ; MHZ VE VOLTAJ kontrölü kapalı HIZ VE SICAKLIK AÇIK , FREKANS VE VOLTAJ kutucuğu geriye doğru yani kapalı olucak onlara dikkat edin.
Yapamayanlar yazsın yardımcı olurum elimden geldiği kadar bu ayarlardan sonra herhangi bir hata alıcağınızı düşünmüyorum (Gta5 En yüksek ayar, Fortnite en yüksek ayar, The Witcher 3 Yüksek ayarda) saatlerce oynadım 5 Gündür ben şahsen henüz hata almadım.

Arkadaşlar radeon ayarları global watman üzerinden yapıp çözüme ulaştığımız ayarlar sadece XML kodlu olarak kayıt edilebiliyor malesef bu sitede XML kodlu dosya paylaşımına izin verilmiyor sistem otomatik reddediyor bir çözümünü bulamadım oyüzden. Whatsap veya Mail den atılıyormu bilmiyorum yaptığımız ayarlar şu ortalama görebildiğiniz kadar yapmaya çalışıp deneyin ;
Eki Görüntüle 369112Eki Görüntüle 369113Eki Görüntüle 369114
Buraya girmeyi bilmeyenler için ; Radeon Ayarlarını Aç diyin , Oyuna girin , Global ayarlar , Global watman diyin resimdeki gördüğünüz yerlere dikkat sembölleri tahmini yapmaya çalışın yanlız ; MHZ VE VOLTAJ kontrölü kapalı HIZ SICAKLIK AÇIK , frekans ve voltaj kutucuğu geriye doğru kapalı onlara dikkat edin.
Yapamayanlar yazsın yardımcı olurum elimden geldiği kadar bu ayarlardan sonra herhangi bir hata alıcağınızı düşünmüyorum ben şahsen henüz almadım.
şimdi denicem ama kafamda deli sorularla cunki ben yada biz oc moc yapmadik durup dururken ben neden wattman ayarlarini acayim zaten acmadan once bu ayara gelince warning yaziyo neden acip aktif edeyim onu anlamadim hocam nese bi denicem cok saol yarin neler oldugunu yazarim i geceler

şimdi denicem ama kafamda deli sorularla cunki ben yada biz oc moc yapmadik durup dururken ben neden wattman ayarlarini acayim zaten acmadan once bu ayara gelince warning yaziyo neden acip aktif edeyim onu anlamadim hocam nese bi denicem cok saol yarin neler oldugunu yazarim i geceler
Kardeşim bende oc moce yapmadım warning yazmasının nedeni acemi birisi için riskli olduğundan dolayı bu ayarı açmak önemli bir şey değil ama sorunun çözümü bu tehlikeli bir iş değil aldığımız hata ekran kartına yük binmesi sonucu oluşuyor burda yapılan ayarla ekran kartına en yüksek yük binmesini engelleyip ekran kartınım gücünü kademeli olarak ayarlıyoruz yani kart beklenmeyen bir sistem hatası vermemiş oluyor.
Sorunun resmi çözümü tabiki yeni gelicek 20.01 gibi driverlarla çözülücektir bizde Oc Moce yapmayız ozaman ama şuanda başka çaremiz yok ayrıca zararlı değil zaten....

Kardeşim bende oc moce yapmadım warning yazmasının nedeni acemi birisi için riskli olduğundan dolayı bu ayarı açmak önemli bir şey değil ama sorunun çözümü bu tehlikeli bir iş değil aldığımız hata ekran kartına yük binmesi sonucu oluşuyor burda yapılan ayarla ekran kartına en yüksek yük binmesini engelleyip ekran kartınım gücünü kademeli olarak ayarlıyoruz yani kart beklenmeyen bir sistem hatası vermemiş oluyor.
Sorunun resmi çözümü tabiki yeni gelicek 20.01 gibi driverlarla çözülücektir bizde Oc Moce yapmayız ozaman ama şuanda başka çaremiz yok ayrıca zararlı değil zaten....
Bende işe yaramadı hatta watman yarları değiştirince sorun artıyor windows dengeli modda işe yaramadı

Windowsun dengeli modda olmasıyla alakalı bir şey demedimki? Ayrıca dediğim ayarları uyguladın ve pc yine kapanıp aynı hatayımı verdi?
yok dengeli mod olayını diğer arkadaş önerdiği için yazdım wattman dan ayar yapınca hatayı sürekli almaya başladım oyuna girince renkli ekran verip atıyor
birde herkesinh saat hızları aynı değil mesala benim vramler 2000 mhz de çalışıyor

Beklemede kalın.
onu bunu bilmemde aga ben dedim gibi wimdows guc ayarlarindan nihai ayarini kaldirdim nede performans bunlardan uzak durdum dengeli yaptim vede ana kartimi energi saving yaptim bugun oglen den beri wattman hatalari almamaya basladim tamamen driver alakali yeni surumlerde duzelcek insallah . ama senin dediginde mantikti ayarlari dusurmussun senin ve benim yaptigim sonucta ayni kapiya cikmis sonucta enerjiyi asagiya cektik
onu bunu bilmemde aga ben dedim gibi wimdows guc ayarlarindan nihai ayarini kaldirdim nede performans bunlardan uzak durdum dengeli yaptim vede ana kartimi energi saving yaptim bugun oglen den beri wattman hatalari almamaya basladim tamamen driver alakali yeni surumlerde duzelcek insallah . ama senin dediginde mantikti ayarlari dusurmussun senin ve benim yaptigim sonucta ayni kapiya cikmis sonucta enerjiyi asagiya cektik
kisacasi driverlar yuksek akima maruz kalinca wattman hatalari ekran kartta takilma donmalar basliyor enerjiyi asagiya cekince hic sikinti yok. enerji ve driverlar uyumlu stabil olmuyo bulurlar cozumunu

kisacasi driverlar yuksek akima maruz kalinca wattman hatalari ekran kartta takilma donmalar basliyor enerjiyi asagiya cekince hic sikinti yok. enerji ve driverlar uyumlu stabil olmuyo bulurlar cozumunu
Aslında arkadaşın yaptığında bir şey yok voltajlarla oynamamış anladığım kadarıyla biraz saat hızlarıyla oynamış

Yeni çıkan Radeon ™ Yazılımı Adrenalin 2019 Sürümü 19.2.2 yükledim sorun düzelmiş gibi 2 kez kapayıp açtım pc yi hızlı başlat açık olduğu halde "Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" Hatası vermedi SAPPHİRE NİTRO 4GB RX 580 Kartta.

Radeon ™ Yazılımı Adrenalin 2019 Sürümü 19.2.2 Sürüm Notları
Makale numarasıRN-RAD-WIN-19-2-2

Radeon Software Adrenalin 2019 Sürümü 19.2.2 Önemli Noktalar İçin destek

AMD Radeon VII
Far Cry® Yeni Şafak
Metro Exodus ™
Sid Meier'in Medeniyeti® VI: Fırtına Toplama
Crackdown 3 ™
Radeon ™ RX 590 RS- 287'de AMD Radeon ™ Yazılımı Adrenalin 2019 Sürüm 19.2.2 ile% 5'e varan performans artışı

Sabit Konular
Bir tam ekran uygulamasından veya oyundan Alt + Tab kısayolunu kullanmak, DisplayPort ile bağlı bir ekran kullanırken beklenenden daha uzun veya daha uzun sürebilir.
Uygula ve Sil düğmeleri, Radeon WattMan overclock sekmesi altındaki bazı Radeon Overlay alanlarında görünmeyebilir.
Radeon WattMan, AMD Radeon VII'de bellek saati değişikliklerini uygulayamayabilir.
AMD Radeon VII, Windows®7 sistem yapılandırmalarında zaman aşımı algılama ve kurtarma işlemi gerçekleştirmeye çalışırken zaman zaman sistemin askıda kalmasına neden olabilir.
Radeon WattMan, AMD Radeon VII için yanlış maksimum fan / sıcaklık değerini görüntüleyebilir.
Radeon WattMan, bir kerede birden fazla değişiklik uygulandığında tasarruf edilemeyen veya yüklenemeyen değişen değerlerle ilgili sorunlar yaşayabilir.
AMD Radeon VII, bazı X399 anakartlarında aralıklı sistem kararlılığı sorunları yaşayabilir.
Oyuncu Bilinmeyen'in Savaş Alanları, işleme sonrası ayarları değiştirirken zaman zaman uygulama çökmesine neden olabilir.
Radeon Settings, performans histogramını oyun yöneticisine yüklerken bir oyun profiline yüklerken bir uygulamanın askıda kalmasına neden olabilir.
Güncelleme Bildirimleri, bazen yüklü olan sürücüyü uygun bir yükseltme olarak yanlış listeleyebilir.
Apex Legends ™, AMD Radeon VII'de zaman zaman yolsuzlukla karşılaşabilir.

Bilinen Sorunlar
Bir tam ekran uygulamasından veya oyundan Alt + Tab kısayolunu kullanmak, DisplayPort ile bağlı bir ekran kullanırken beklenenden daha uzun veya daha uzun sürebilir.
Uygula ve Sil düğmeleri, Radeon WattMan overclock sekmesi altındaki bazı Radeon Overlay alanlarında görünmeyebilir.
Radeon WattMan, AMD Radeon VII'de bellek saati değişikliklerini uygulayamayabilir.
AMD Radeon VII, Windows®7 sistem yapılandırmalarında zaman aşımı algılama ve kurtarma işlemi gerçekleştirmeye çalışırken zaman zaman sistemin askıda kalmasına neden olabilir.
Radeon WattMan, AMD Radeon VII için yanlış maksimum fan / sıcaklık değerini görüntüleyebilir.
Radeon WattMan, bir kerede birden fazla değişiklik uygulandığında tasarruf edilemeyen veya yüklenemeyen değişen değerlerle ilgili sorunlar yaşayabilir.
AMD Radeon VII, bazı X399 anakartlarında aralıklı sistem kararlılığı sorunları yaşayabilir.
Oyuncu Bilinmeyen'in Savaş Alanları, işleme sonrası ayarları değiştirirken zaman zaman uygulama çökmesine neden olabilir.
Radeon Settings, performans histogramını oyun yöneticisine yüklerken bir oyun profiline yüklerken bir uygulamanın askıda kalmasına neden olabilir.
Güncelleme Bildirimleri, bazen yüklü olan sürücüyü uygun bir yükseltme olarak yanlış listeleyebilir.
Apex Legends ™, AMD Radeon VII'de zaman zaman yolsuzlukla karşılaşabilir.
Dipnotlar
AMD Performance Labs tarafından 8 Şubat 2019 tarihinden itibaren 8GB Radeon ™ RX 590'da, Intel i7 7700K CPU (4.2 GHz), 16GB DDR4 bellek ve Windows 10x64.PC üreticilerinden oluşan bir test sistemi üzerinde yapılan RS-287 Testi yapılandırmaları, farklı sonuçlar verir. Radeon ™ Yazılım Adrenalin 2019 Sürüm 19.2.1'i çalıştırırken (1920x1080) ultra-ön ayarlı Crackdown 3 (DX12), Radeon ™ RX Vega 64 ortalama 87.6 FPS, Radeon ™ Yazılım Adrenalin 2019 Sürüm 19.2.2 ortalama 92 FPS. Bu nedenle, yukarıdaki karşılaştırmaya göre, Radeon ™ Yazılımı Adrenalin 2019 Sürümü 19.2.2,% 5 daha fazla performans göstermektedir. Tüm puanlar aynı ayarlarla ortalama 3 çalışmadır. Performans, en son sürücülerin kullanımına bağlı olarak değişebilir.
Paket içeriği
Radeon Software Adrenalin 2019 Sürümü 19.2.2 kurulum paketi aşağıdakileri içerir:

Radeon Software Adrenalin 2019 Sürümü 19.2.2 Sürücü Sürümü 18.50.21.01 (Windows Sürücü Mağazası Sürümü 25.20.15021.1007)

Geri
Yukarı