Bel yağları nasıl erir?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Boyum 1.81; kilom ise 85. aşırı kilolu bir insan değilim. Üst vücudum hiç de fena değil ancak belim ve göbeğim çok yağlı. Bu yağlardan nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 ay önce ben de 1.82 boy 84 kiloydum. Belim 105 cm'den 90 cm indirdim ama ramazan nedeniyle işlerim bozuldu.
Ekmek, hamur abur cubur yeme.
Günde 1 saat kadar yürüdüm ya da bisiklet sürdüm.
Şınav mekik ve dambılla evde çalıştım. Evde spor olmaz diyenlere bakma çok iyi oluyor.
Bu işin sırrı beslenme. Protein alımını iyi yap. Kalori açığı oluştur. Porsiyonlarını küçült. Ilk 2 hafta aç hissediyorsun epey ama zamanla güzel oluyor. Ramazan bitince devam edeceğim inşallah.

Boyum 1.81; kilom ise 85. aşırı kilolu bir insan değilim. Üst vücudum hiç de fena değil ancak belim ve göbeğim çok yağlı. Bu yağlardan nasıl kurtulabilirim?

Halil İbrahim Göker'in bununla ilgili bir videosu vardı, izleyin bir. Bel göbek en zorudur; antrenman+beslenme ikilisi çok önemlidir.

2 ay önce ben de 1.82 boy 84 kiloydum. Belim 105 Cm'den 90 cm indirdim ama ramazan nedeniyle işlerim bozuldu.
Ekmek, hamur abur cubur yeme.
Günde 1 saat kadar yürüdüm ya da bisiklet sürdüm.
Şınav mekik ve dambılla evde çalıştım. Evde spor olmaz diyenlere bakma çok iyi oluyor.
Bu işin sırrı beslenme. Protein alımını iyi yap. Kalori açığı oluştur. Porsiyonlarını küçült. Ilk 2 hafta aç hissediyorsun epey ama zamanla güzel oluyor. Ramazan bitince devam edeceğim inşallah.

Hocam evde 5 kiloluk 2 tane dambıl var. Siz hangi hareketleri yapıyordunuz? Dambıllarla kollarımı bayağı geliştirdim ancak belimi nasıl eriteceğimi bilmiyorum.

Bende de 5 kiloluk iki tane var. Evde spor bisikletiyle yüksek tempo (Tabata protokolü araştır) sürdüm. 1 saat ya yürüdüm ya bisiklete bindim. Yaklaşık 350-400 kalori sadece bisiklet/yurume ile yaktım. Sonra mekik şınav (3 farklı türünü yaptim. 1. Normal 2. Ayaklar yüksek bir yerin ustunde 3. eller yüksek bir yerde. Toplam 100 şınav) Başlarda 5-10 barfiks anca. Squat, Dumbell row, Chin up, Lateral raise vs. yaptım. Hepsini aynı gün yapamazsın herhalde bölge bölge böl. Çok araştırma yap, Fitekran güzel site.
Plank en önemlisi unuttum bak. Günde 3-4 defa 1 dakikalik plank yap
Günde 1000 kalori kadar açığın olursa (Sporla birlikte kas oranı değil yağ gitsin) haftada 1 kilo veriyorsun.

Bende de 5 kiloluk iki tane var. Evde spor bisikletiyle yüksek tempo (Tabata protokolü araştır) sürdüm. 1 saat ya yürüdüm ya bisiklete bindim. Yaklaşık 350-400 kalori sadece bisiklet/yurume ile yaktım. Sonra mekik şınav (3 farklı türünü yaptim. 1. Normal 2. Ayaklar yüksek bir yerin ustunde 3. eller yüksek bir yerde. Toplam 100 şınav) Başlarda 5-10 barfiks anca. Squat, Dumbell row, Chin up, Lateral raise vs. yaptım. Hepsini aynı gün yapamazsın herhalde bölge bölge böl. Çok araştırma yap, Fitekran güzel site.
Plank en önemlisi unuttum bak. Günde 3-4 defa 1 dakikalik plank yap
Günde 1000 kalori kadar açığın olursa (Sporla birlikte kas oranı değil yağ gitsin) haftada 1 kilo veriyorsun.

Belim 98 cm şu an. Biraz araştırma yaptım normal kiloya sahip olup fazla yağlı olan insanlara skinny fat deniyormuş. Birkaç video gördüm dediklerine göre işe yarar gibi geldi. Bel bölgesine kan pompalataıp 30 dakika düşük tempoda kardiyor yapıyorlar ve o bölgeden yağ eksiliyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı