Belge alamamak

Lisede çok doğal şeyler bunlar. Ortaokulda şişirilerek verilen puanlardan sonra liseyi görünce öğrenci de veliler de şaşırıyor. Arkadaşlarınızda da muhtemelen durum aynıdır. Ortaokuldakiyle aynı puanları hedeflemek yerine sınıf ortalamasından yukarıda olmaya çalışabilirsiniz.

Ebeveynlerinize lisenin ders konusunda daha zor ve ciddi bir yer olduğunu söylemenizi öneririm. Ailelerin çocuklarını ders konusunda aşırı serbest bırakmaması gibi onların üzerinde o kadar baskı oluşturmaması da gerekiyor. Bununla ilgili bilgi vermeyi deneyebilirsiniz.

Tüm ders ortalamalarım sınıftan yüksek. Dediğiniz her şeyi onlara söylemiştim fakat anlamıyorlar. Bir kuzenim okul birincisi. Sürekli onu örnek verip duruyorlar. 😕

Lise klasiği bu. 9.sınıfa başlayan bir lise öğrencisinin bocalamama ihtimali yok. Ortaokulda almadığım notları 9.sınıfın ilk dönemi almıştım.
Yaşadığın şey çok normal. Bizim okulda tüm 9.sınıfların notları yerlerdeydi o dönemde.

Ortalama 70, fizikten kaldığım için belge alamıyorum :D ortalamayı yüksek tutun belge önemli değil, kağıt parçası. Karne günü arkadaşlarınıza hava atarsınız başka da bir işe yaramaz. Ama OBP önemli hocalardan dilenebildiğin kadar sözlü notu dilen ki üniversite sınavında OBP seni geri atmasın son pişmanlık fayda vermez.

Aynı derteyiz benim de 70 ama coğrafya hocam sağ olsun 45 bıraktı.
Ortalama 70, fizikten kaldığım için belge alamıyorum :D ortalamayı yüksek tutun belge önemli değil, kağıt parçası. Karne günü arkadaşlarınıza hava atarsınız başka da bir işe yaramaz. Ama OBP önemli hocalardan dilenebildiğin kadar sözlü notu dilen ki üniversite sınavında OBP seni geri atmasın son pişmanlık fayda vermez.

Bende senin gibiyim coğrafyacı bıraktı bizi ortalmam da 70.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı