Dershaneden verim alamamak

Tr_temhA

Hectopat
Merhaba lise sona gidiyorum. YKS sınavına gireceğim ve geçen seneden beridir dershaneye gidiyorum. Nedense verim alamıyor gibi hissediyorum. Sadece deneme olarak faydası oluyor. Bazı dersler dışında verimsiz geçiyor. Yazdan beridir TYT görüyorum ama bir faydası olmadı. Okul açılınca kaynak alıp kendim çalışmaya başladım. Fen ve mat olarak netlerimde artış oldu. Mesela cumartesi günleri 7 ders görüyorum. Bir faydası olmuyor. Zamanım boşa gidiyor. Bunun yerine dershaneye gitmeyip kendim ders saatlerinde çalışsam daha iyi verimli olur gibi. Ücreti aylık senet olarak ödüyorum. Ayrılsam ücret öder miyim? Ailem ne düşünür bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Bir yeri anlamadığında sorabiliyorsun, yapamadığın soruyu götürebileceğin hoca buluyorsun, tavsiye alabileceğin, sıkıntılarını paylaşabileceğin muhattap buluyorsun. Derslerde bilgiler kafana enjekte edilmez ki. Konuları daha önce görmediysen ki görmedin kendin çalışman iyi bir fikir değil. Dersi dinlersin, evde tekrarını yaparsın, testini çözersin ve yapamadıklarını hocana sorarsın. Dershanenin olayı bu.

Kardeşim dershaneye gidip sadece ders dinlersen fayda alamazsın. Etütlere kalacaksın, hocalara soru soracaksın, teneffüslerde hocaların peşinden ayrılmayacaksın vb. anca öyle verim alırsın.

Yapamadığım soruları sınıftaki arkadaşlarıma soruyorum bu yüzden anlamı kalmıyor. Bunun yerine ayrılıp anlamadığım konularda özel ders alsam daha mantıklı gibi.

Bir yeri anlamadığında sorabiliyorsun, yapamadığın soruyu götürebileceğin hoca buluyorsun, tavsiye alabileceğin, sıkıntılarını paylaşabileceğin muhatap buluyorsun. Derslerde bilgiler kafana enjekte edilmez ki. Konuları daha önce görmediysen ki görmedin kendin çalışman iyi bir fikir değil. Dersi dinlersin, evde tekrarını yaparsın, testini çözersin ve yapamadıklarını hocana sorarsın. Dershanenin olayı bu.

Yapamadıklarımı arkadaşlarıma soruyorum ve anlıyorum bu yüzden mantığı kalmıyor.

Yapamadığım soruları sınıftaki arkadaşlarıma soruyorum bu yüzden anlamı kalmıyor. Bunun yerine ayrılıp anlamadığım konularda özel ders alsam daha mantıklı gibi.

Yapamadıklarımı arkadaşlarıma soruyorum ve anlıyorum bu yüzden mantığı kalmıyor.
Senet falan imzaladılarsa cayma bedeli almak isterler ailenle sıkıntı yaşarsın bilgin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı