Belirli YouTube Kanallarını Yasaklama

Musa Tufan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kardeşim sürekli Enes Batur, Burak Oyunda falan izliyor. Gerçekten çok sinir bozucu. YouTube erişimi yasaklamayı biliyorum system32 den yapıyoruz. Fakat ben YouTube'a girmek istiyorum çünkü video izliyorum müzik dinliyorum ama kardeşimin Enes Batur Burak Oyunda izlemesini istemiyorum. Ne yapabilirim? Sadece o kanalları hesabımı açmadan engellemem lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube üzerinde çöp içerik üretilmeye devam ediliyor. Bundan gerçekten bende çok rahatsızım. @Jira Hocam öneriniz için sağolun sayenizde 23 kanal engelledim ama hala içim rahat değil gibi. Bir yerlerden karşıma çıkacaklar diye uyuz oluyorum. :)

Bence yasak getirmek bir çözüm değil. Kardeşiniz sürekli böyle kanalları bulup izlemeye devam eder, zibilyon tane böyle kanal var. Bunun yerine bilinçlendirir iseniz hem kardeşinizin karakterinde de etkiniz olur. Örneğin Barış Özcanı örnek verebilirsiniz veya Görünen Adam' ı gösterebilirsiniz. Üstelik Görünen Adam biraz çocuklara da hitaben sahneleri var.

Bu adımları takip ederek engelleyebilirsiniz. Bir insan daha 2 aptaldan kurtulur belki.
Block users from commenting on your YouTube channel - YouTube Help
Hocam o sadece videolarına yorum yapmayı ve özel mesaj göndermeyi engeller, yani videoları hala izlenebilir. Youtube'da maalesef böyle bir özellik yok. Ben de Technopat'ın videolarını izlerken yanda saçma sapan videolar çıkıyor. Youtube Türkiye'nın algoritması bozuk, teknoloji videosunun yanında teknolojik içerikler çıkmalı ama gülmeme challenge falan hatta bazen makyaj videoları bile çıkıyor.

Hocam o sadece videolarına yorum yapmayı ve özel mesaj göndermeyi engeller, yani videoları hala izlenebilir. Youtube'da maalesef böyle bir özellik yok. Ben de Technopat'ın videolarını izlerken yanda saçma sapan videolar çıkıyor. Youtube Türkiye'nın algoritması bozuk, teknoloji videosunun yanında teknolojik içerikler çıkmalı ama gülmeme challenge falan hatta bazen makyaj videoları bile çıkıyor.
O zaman yapacak bir şey yok. Youtube dışı bir yasak konulmalı.

Kelime bazlı engelleme olabilir. Mesela bazı filtre programları sayfada sex kelimesi geçince direk sayfayı engelliyor, bu sefer de "Enes Batur" geçince engeller. Fazla detayını bilmiyorum.

Kendim Chrome eklentisi Tampermonkey için bir script yazıyorum, kanalın adını NDNG - Enes Batur görürse player'i kaldırıyor video görüntülenemiyor. Bir kaç düzeltme kaldı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı