Bellek kullanımını azaltmak için Mem Reduct kullanmak zararlı mı?

Nuck

Decapat
Bilgisayarımda bellek kullanımı %90'lara kadar çıkıyordu, Mem Reduct kullanmaya başladım ve 10 dakikada bir belleği temizlemesi için ayarladım. Bunun herhangi bir zararı var mıdır? Ve bu bellek kullanımını azalttığı zaman işlemciye vs. mi yükleniyor?

Bilgisayar bileşenlerinizin kontrolünü 3. parti yazılımları ile sağlamanızı önermiyorum. Çok bilgim olmasa da sorunlar oluşturabildiğini duymuştum.

Bilgisayarımda bellek kullanımı %90'lara kadar çıkıyordu, Mem Reduct kullanmaya başladım ve 10 dakikada bir belleği temizlemesi için ayarladım. Bunun herhangi bir zararı var mıdır? Ve bu bellek kullanımını azalttığı zaman işlemciye vs. mi yükleniyor?

İşlemciye yüklenmiyor, işi bitmiş olan bazı işlemler bir miktar da olsa RAM kullanmaya devam ediyor, o işlemleri kapatarak RAM kullanımını azaltıyor. Ben de @Enes3078 gibi önermiyorum.

Amacım sadece oyunun yediği RAM'i düşürmek yani 800 MB'den 40 MB'e kadar düşürüyor.
@Murat5038 kullanımı başka nasıl düşürebilirim, bir fikrin önerin var mı?

MSConfig yazıp hizmetler bölümünden gereksiz arka plan işlemlerini kapat benim PC 3-4 GB RAM kullanıyordu ben gereksiz işlemleri kapattım 1.5-2 GB RAM kullaniyor.

Geri
Yukarı