Belleklerde Marka Farklılığı

8GB Ram render için yeterli olacaktır. Render de önemli olan işlemci ve ekran kartıdır. Yok ben illa alacağım dersen Corsair, Kingston HyperX, Gskill uyumlu ve süper markalardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci olarak İ5 4440 3.1 ghz yeterli midir?
Hem evet hem hayır. Bu tamamen sizin zaman kavramınız ile alakalı. Eğer zaman sizin için çok önemli ve renderleyeceğiniz filmler, resimler bir arşiv oluşturuyorsa i7 4770/i7 4770k'dan aşağısını alma derim. Ama basit bir bilgisayar kullacısı iseniz ve renderi keyif için yapıyorsanız i5 4440 gayet yeterli ve ideal bir işlemci olacaktır.

Hem evet hem hayır. Bu tamamen sizin zaman kavramınız ile alakalı. Eğer zaman sizin için çok önemli ve renderleyeceğiniz filmler, resimler bir arşiv oluşturuyorsa i7 4770/i7 4770k'dan aşağısını alma derim. Ama basit bir bilgisayar kullacısı iseniz ve renderi keyif için yapıyorsanız i5 4440 gayet yeterli ve ideal bir işlemci olacaktır.
O zaman İ5 4440 yeterli benim için. :D

O zaman İ5 4440 yeterli benim için. :D
Kesinlikle. Bu arada anakartınızı iyi seçin. Donanım %100 performans'da çalıştığı zaman iyi bir anakartın varlığı donanımın sağlığı açısından iyi olacaktır. Mercedes ile 100 km hızla bir duvara toslamak ve Hacı Murat ile 100 km hızla duvara toslamak arasında fark var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı