Belleklerde Marka Farklılığı

Anakartım Intel H87 çipsetli. Sizce ağır render işlerini yapmazsam bu anakart benim işimi görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel Core i5 4440 yeter mi? Siz bana yeter dediniz. O yüzden SSD alacağım dedim.

İntel Core İ5 4440 yeter mi? Siz bana yeter dediniz. O yüzden SSD alacağım dedim.
He pardon. Ben henüz işlemci almadınız sandım. Özür dilerim. Ssd'lerden Samsung evo almanızı öneririm. Syper'in bu konuda bir incelemesi vardı. Aynı Ssd yi bende kullanıyorum. Bir yazılımı var. Onu kurunca sanki 2 Ssd'yi alıp raid 0 yapmışsın gibi %90 performans artışı yaşıyorsunuz.

He pardon. Ben henüz işlemci almadınız sandım. Özür dilerim. Ssd'lerden Samsung evo almanızı öneririm. Syper'in bu konuda bir incelemesi vardı. Aynı Ssd yi bende kullanıyorum. Bir yazılımı var. Onu kurunca sanki 2 Ssd'yi alıp raid 0 yapmışsın gibi %90 performans artışı yaşıyorsunuz.
Bende Samsung EVO 840 500gb almayı düşünüyorum. Ayrıca Syper'in incelemesinin linkini/başlığını yazarsanız sevinirim.

Bende Samsung EVO 840 500gb almayı düşünüyorum. Ayrıca Syper'in incelemesinin linkini/başlığını yazarsanız sevinirim.
Syperin incelemesi: Samsung 840 EVO 120GB SSD Testleri ve Sistem Testlerim | Technopat Sosyal
Ssd'nin renderi hızlandırma gibi bir durumu yok. Ancak Render bittiği zaman bazı programlar, renderlediğiniz dosyayı toparlamak için 30 saniye ya da 1 dakikaya ihtiyaç duyarlar. Siz bu süreyi 10 saniyeye indirmiş olursunuz. Onun dışında hiç bir kazanım elde etmezsiniz renderde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı