Belli bir mesajı geçen üyelere profil mesajı yazma yetkisi verilsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha "Yer" kısmını bile düzgün kullanamıyorsunuz arkadaşlar, bana profil mesajları kısmını mı düzgün kullanacağınızı söylüyorsunuz.
Yer kısmı herkese açık ve kötüye kullanıma karşı yaptırımı olmayan bir özellik. Deseniz ki "Sadece bulunduğunuz yeri yazın, aksi takdirde oraya bir daha yaşamazsınız." şeklinde. Ayrıca 1000 mesajı, az uyarıya sahip kişilerde olsun. Kimse kötüye kullanamaz.

@SideWinder gereksiz gören kişiler kullanmayabilir. Siz gereksiz görüyorsanız kullanmamakta özgürsünüz. Ancak başkalarının düşüncelerine böyle sert tepki vermeniz hoş değil. Ben sizin düşüncenize saygı duyuyorum. Siz de bizimkine saygı duyun lütfen.

Sadece 6 saatte bir kendi profilimize yazmak istememiz çok büyük bir şey mi?

Şöyle bir konu açıldı ve bir Allah'ın kulu girip öneri yapmadı, destek vermedi:

Aynı şey tarih, siyaset için de geçerli mesela. Ya da eskinden cezalıyken rapor edilebilsin denildi, geldi. Konulara sadece konuyu açabilenin yazabileceği bir sistem getirdiler ki bu sayede konular kilitlenmiyor. Rapor kısmına hazır seçenekler geldi mesela... Makaleler geldi, Rehber tag'leri geldi...

Faydalı bir ton öneri öneri varken sırf sen birisiyle muhabbet edeceksin diye geçmişte suistimal edilmiş, başka forumlarda da %90 gereksiz mesajlar için kullanılan bir sistemin, "Yenilik adı altında" gelmesini istemek ve bunu körü körüne savunmak, doğru bir hareket değil.

Tekrar ediyorum, daha "Yer" kısmını bile saçma şeyler yazarak yanlış kullanıyorsunuz. Çok emin konuşmayın bence, bu nedenle.

Birileri kızıp küsecek diye de yazacaklarımdan çekinecek değilim. Sert geldiyse o sizlerin probleminiz.

Monitör önerisi isteyen adama monitör attığında ne kadar iyi olduğunu görürsün umarım...

Adsız.png

Üye tarafından bir tavsiye gelir, moderasyon ekibi de bu tavsiyeyi kendi içerisinde konuşup karara bağlar ve sonucunu konuda açıklar. Direkt olarak olmaz, gelmez, yapamayız gibi konuşmak doğru değil. Burası en aktif kullanılan teknoloji forumu, sürekli gelişim içinde olması daha doğru bence. Denetim zorluğu oluyor vs. diyorsanız da moderasyon ekibine alım yapabilirsiniz, çok zor olmasa gerek.

Yer kısmı herkese açık ve kötüye kullanıma karşı yaptırımı olmayan bir özellik. Deseniz ki "Sadece bulunduğunuz yeri yazın, aksi takdirde oraya bir daha yaşamazsınız." şeklinde. Kimse kötüye kullanamaz.

Yer kısmı için yaptırım istiyorsun ve haklısın, Profil Mesajı'nın yaptırımı da sistemi kapatmak işte.

Bu kadar basit.

(Ki yer için de düşünceleri var, ben ayrılmadan önce sistem üzerinde konuşuluyordu.)

Yer kısmı için yaptırım istiyorsun ve haklısın, Profil Mesajı'nın yaptırımı da sistemi kapatmak işte.

Bu kadar basit.

(Ki yer için de düşünceleri var, ben ayrılmadan önce sistem üzerinde konuşuluyordu.)
Hocam çok ciddi bakıyorsunuz konuya bence. Ne var adam şaka ile karışık bir şey yazdıysa?

Bu kadar basit.

Üyenin ceza sayısı azsa ve foruma katkı sağlıyorsa 6 saatte bir mesaj atabilmek kaydıyla yönetimin belini mi bükecek? Eğer gerçekten kötüye kullanılırsa kapatılsın. Buna lafım yok ancak bir kez denensin en azından.

P.M. vs. gelsin demiyorum. Onun yeri burası değil. Çok gereksiz kullanılıyor ancak profil mesajı herkesin görebileceği ve denetime çok açık bir sistem.

Hocam çok ciddi bakıyorsunuz konuya bence. Ne var adam şaka ile karışık bir şey yazdıysa?

Bir sistemin açığını kendi istediğin gibi kullanabiliyorsun demek ki, doğru kullanmak varken.

Toplum bilimi bu, ciddiye almak değil. A sisteminde böyleyse B sisteminde de böyle olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı