Belli düzeyde indirme yapınca BIOS sıfırlanıyor

menemen0

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle bilgisayarım 8 yıllık eski bir Dell bilgisayar geçenlerde bir oyun indirmeye çalışmıştım. Belirli bir düzeyde indirme yapıldıktan sonra BIOS kendiliğinden sıfırlandı Technopat sağ olsun hemen sorunu hallettim. Ancak asıl sıkıntı burada başlıyor bilgisayara bir oyun indirmeye başladığımda üzerinden belirli süre geçtikten sonra BIOS kendini sıfırlıyor ve bu durum sürekli olarak tekrarlanıyor yani BIOS sorununu hallettikten sonra oyunu yeniden indirmeye başladığımda BIOS yeniden bozuluyor. Aynı sorunu dün de yaşadım internet hızım yavaş olduğu için oyunu yatmadan önce indirmeye başladım. Gece cızırtılarla ve takırtılarla uyandım (tahminimce harddiskten geliyordu bu sesler) BIOS'u tekrar sıfırladım sabah uyanınca. Korkuyorum.

Acaba yeniden aynı sıkıntılar doğar mı?
Bu sıkıntılar benim markamla alakalı mı yoksa sistemim eski olduğu için bu sıkıntıların doğması normal mi?

Son düzenleme:
Bilgisayarımı açtığımda "başlatmak için herhangi bir tuşa basınız " press any ket to machine start" yazısı çıkıyor ve lisanslarla ilgili bir şeyler yazıyor. Bir tuşa bastıktan sonra F2 + Del yapıyorum gelen menüden gerekli ayarları yapıp biousu düzeltiyorum. Ama isterseniz tam olarak ne olduğunu anlamanız için fotoğraf gönderebilirim.

Tam okunmuyor ama sorun bu önce mavi olan ekran geliyor ardından siyah ekran
20201218_164628.jpg
20201218_165014.jpg

Forum dışı yardım etmiyorum.
Haklısınız

Geri
Yukarı