Çözüldü Z370-E BIOS sıfırlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RametiS

Hectopat
Sistemimi problemsiz kapattıktan sonra dün akşam güç düğmesine bastım LED ışıklar ve fanlar çalıştı 1 saniye sonra durdu ve kendi kendine 2-3 saniye sonra tekrar çalışmaya başladı.
Aşağıda ki hatayı verdi ve devamında sürekli BIOS açıldı.

732E1852-82B5-479B-A523-C3EEBD568791.jpeg

BIOS ayarlarını önceden kullandığım kayıtlı profili tekrar yükleyip kaydettim ve sorunsuz Windows 10 açıldı.

Bu sabah ise tekrar açtığımda aynı problem oldu. BIOS sıfırlanmış ve resimde ki hata ekranı geldi.
Ek olarak güç kaynağı kapatılmazsa ayarlar bozulmuyor ve sorunsuz açılıp kapanıyor.
Güç kapatılınca bu problem çıkıyor.
Pil de sorun olabilir diye düşündüm fakat değiştirip deneme şansım olmadı henüz.

Sistem özellikleri.
ASUS ROG STRIX Z370-E.
i7 8700K 4.8GHz.
ASUS ROG STRIX 2080 Super.
G.Skill tridentz RGB series 16 GB DDR4 3200MHz.
Samsung 960 Evo 500GB NVMe M.2.
Corsair RMX 750W.
NZXT Kraken X62.
NZXT S340 Elite.
AOC agon 241QG 165Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Senden Del tuşuna basılı tutup BIOS yüklemeni istiyor aynı anakartı kullanıyoruz bende sıfırlamak istedim bende de böyle yaptı, anakarta jumper yaptım yine nafile. Umarım birileri yardımcı olabilir aynı sorunu bende yaşadım.

Yabancı bir kaynakta aynı anakart ve aynı sorun pil değiştirilerek çözülmüş, akşam pil değiştireceğim sonucu yazarım.

Siz nasıl kullanıyorsunuz peki şu an sorun devam ediyorsa her güç kesildiğinde BIOS ayarlamam gerekiyor. Overclock ayarlarım vs tekrar profil yüklüyorum uğraştırıcı oluyor.
BIOS pilini değiştirdim sorun düzeldi.
Senden Del tuşuna basılı tutup BIOS yüklemeni istiyor aynı anakartı kullanıyoruz bende sıfırlamak istedim bende de böyle yaptı, anakarta jumper yaptım yine nafile. Umarım birileri yardımcı olabilir aynı sorunu bende yaşadım.

Yabancı bir kaynakta aynı anakart ve aynı sorun pil değiştirilerek çözülmüş, akşam pil değiştireceğim sonucu yazarım.

Siz nasıl kullanıyorsunuz peki şu an sorun devam ediyorsa her güç kesildiğinde BIOS ayarlamam gerekiyor. Overclock ayarlarım vs tekrar profil yüklüyorum uğraştırıcı oluyor.
BIOS pilini değiştirdim sorun düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı sorunu yaşıyorum. Ben bilgisayarın tozlarını temizledikten sonra ilk açılışta oldu işlemciyi bile sökmedim sadece ekran kartı, ram, diskleri söküp taktım kablo bağlantılarını her şeyi aynı yere taktım bahsedilen sorun oluştu.

Çözümü pil değiştirmek ise bu asus anakart orjinal bios pilini nerden bulacağım veya benzer kaliteli bir marka bios pili mevcut mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı