Belli oyunlarda kırmızı pikseller çıkıyor

sneax1

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8GB,
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZVLB256HBHQ-00000, Samsung M3 Portable US
Ekran kartı
AMD R5 3500U (Apu sistem)
İşlemci
R5 3500U
Belli oyunlarda ekranda kırmızı pikseller çıkıyor. Valorant oynarken olmuyor ama ghost watchers oynarken oluyor. İlk başta ekran kartı driver sıkıntı çıkardı diye sildim geri yükledim olmadı, forumda araştırırken buna benzer problem yaşayan gördüm ve dediklerinden yola çıkarak işlemlerime devam ettim. Birisi demişti ki ekran kaydı aldığında ekran kaydında kırmızı pikseller gözüküyorsa sorun ekran kartıdır demişlerdi, değilse ekranındadır problem demişti.

Ekran görüntüsü aldığımda pikseller gözüküyordu ekran kartı değerlerimi kontrol edince sıcaklığın 93-99 derece olduğunu gördüm ve sıcaklıktan dolayı böyle olduğunu düşündüm. Termal macunu yeniledim ve laptop kasasının içini temizledim. Ancak problem hala devam ediyordu. Valorant hariç diğer oyunları harici hard disk te tutuyorum ve laptopa USB ile bağlı.

Acaba harici hard Disk'ten dolayı mı diye düşündüm ve oyunu(ghost watchers) laptoptaki M.2 SSD'ye aktardım ve yine aynı problem vardı. Ekran görüntülerini alamadım ama telefondan çektiğim fotoğrafları buraya ekleyeceğim acaba problem ne olabilir? Valorant, CS2, R6 gibi oyunlarda böyle problemler yaşamadım hiç.

1foto.jpg
2foto.jpg

Hocam DDU rehberini deneyebilir misiniz?

Tabii.

Tabii deneyeyim.

Denedim, maalesef düzelmedi.

Son düzenleme:
Hocam "belki" çip arızası olabilir. Başka bir önerim ise temiz kurulum yapmanızdır. Eğer çip kaynaklıysa yine düzelmeyecektir ama.

Geri
Yukarı