Bench presste sol omzuma iğne batar gibi ağrı giriyor

Hocam evet sakatlık başlangıcı da olabilir ama böyle direkt tanı koyulmaz. Bol bol ısındırın ve mobil tutun omzunuzu. Ağır kilolardan kaçının. Bu sporda sakatlık da var bunu unutmayın. Uzarsa kesinlikle doktora görünün.

Hocam normal hayatta ağrı yok sadece spordayken ve spordan sonra yarım saatte ağrıdı şimdi iyi ama ne olur ne olmaz diye akşama film çektirmeye gideceğim.

Hocam normal hayatta ağrı yok sadece spordayken ve spordan sonra yarım saatte ağrıdı şimdi iyi ama ne olur ne olmaz diye akşama film çektirmeye gideceğim.
Daha iyi olur hocam. 80kg bench press 15 yaşındaki birisi için çok iyi bu arada. Yeterince ısınmıyorsunuzdur hocam. Bu arada ben sakatlandığımda düşük ağırlıklarla çalışmayı yeğliyorum hocam. Çünkü eski hale bir daha asla dönmez (korkmanıza gerek yok). Bu sporda sakatlık olacak hocam.

Hocam bugün çok ısınmamıştım o yüzdeb olabilir. Güncelleme ailemle konuştum biraz kızdılar ama akşam film çektirmeye gideceğiz. Bir şey yoksa 1 hafta ara verip daha yavaştan spora devam edeceğim. Peki hocam şu anda 2 aydır spora gidiyorum 1 hafta bıraksam sporu hamlar mıyım?
Sıkıntı olmaz, hamlamak dediğimiz şey hemen olacak şey değil.

Daha iyi olur hocam. 80kg bench press 15 yaşındaki birisi için çok iyi bu arada. Yeterince ısınmıyorsunuzdur hocam. Bu arada ben sakatlandığımda düşük ağırlıklarla çalışmayı yeğliyorum hocam. Çünkü eski hale bir daha asla dönmez (korkmanıza gerek yok). Bu sporda sakatlık olacak hocam.

Yok hocam 80kg 2 tekrar zor çıkartıyorum ama 60kg 10 tekrar yapabiliyorum.

Sıkıntı olmaz, hamlamak dediğimiz şey hemen olacak şey değil.

Tamamdır hocam en iyisi biraz ara vermek.

Ben ara vermeyi tercih etmezdim hocam. Bence bırakmayın ama zorlamayın da. (kendi fikrim ve tecrübeme göre söylüyorum.)

Ayrıca yeteri kadar ısınmıyorsunuzdur hocam. İnternetten mobilite egzersizlerine bakın.

Hocam sakatlıkdan korkuyorum sakatlanırsam vücut geliştirmeci olma hayallerim suya düşer 1 hafta ara vereceğim ama kaslar kendini bırakmasın diye evde dumbell ile egzersiz yapacağım.

Hocam sakatlıkdan korkuyorum sakatlanırsam vücut geliştirmeci olma hayallerim suya düşer 1 hafta ara vereceğim ama kaslar kendini bırakmasın diye evde dumbell ile egzersiz yapacağım.
Hafif kilolardan bahsediyorum. Ayrıca bench press compound harekettir, birden fazla kas grubu ile çalışır. Yani sizin evde izole çalışmanız sizi sakatlaması daha muhtemeldir.

Hocam bugün çok ısınmamıştım o yüzdeb olabilir. Güncelleme ailemle konuştum biraz kızdılar ama akşam film çektirmeye gideceğiz. Bir şey yoksa 1 hafta ara verip daha yavaştan spora devam edeceğim. Peki hocam şu anda 2 aydır spora gidiyorum 1 hafta bıraksam sporu hamlar mıyım?

3 haftaya kadar verilen aralarda hiç kas kaybı yaşamazsın. 3 ay ara versen kas kaybı yaşasan bile geri dönünce çok hızlı toparlarsın "kas hafızası" sayesinde. Ara ara dinlenmekten korkma.

Geri
Yukarı