Benchmark kanalı Güvenilir mi?

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çoğu kişi biliyordur ki YouTube'da böyle https://www.youtube.com/channel/UCxMjw6DCP7mSAWqnV9Vx1ng bir kanal var, bilgisayar bileşenlerinin karşılaştırmasını yapıyor. Bu kanala bir türlü güvenemiyorum, bazı videoları aynı karşılaştırmayı yapan kanallara göre ve kendi kanalı içinde yaptığı testlere göre çok tutarsız.
Yine bir videosunu gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda Ryzen işlemcileri karşılaştırıyor ve bunu RTX 3080 ile yapıyor. Amaç işlemcilerin gücünü karşılaştırmak veya en azından öyle olmalı eğer öyle değilse zaten videonun bir olayı yok. Videoya bakıyorsunuz 1080P'de RTX 3080 gibi bir kart ile testleri yapmış, videodaki amaç işlemcileri karşılaştırmaksa neden böyle bir şey yapıyor, R7 1700X'in kartı %47 beslediği yerde R7 5800X %75 besliyor, buradaki amaç işlemcileri test etmekse, kartı hepsinin %100 besleyeceği oyunlarda ve ayarlarda yapsa o zaman işlemcilerin gerçek gücünü görmez miyiz? Öyle olmadığı için videonun da bir amacı kalmıyor mu? Yani adam burada bize tam olarak göstermek istediği şeyi gösteremiyor. Yanılıyor muyum eğer öyle ise lütfen aydınlatın beni, gözden kaçırdığım bir yer falan mı var, anlamadım.

İşlemci hızına dikkat edilmeli bir çok videosunda OC'li, örnek olarak Ryzen 3600 işlemcisini 4300 MHz de OC'li olarak kullanıyor. Onun dışında bir sorun görmedim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı