Benelli 125S vs QJ motor SRK 125S

Haklisiniz hayatım tabii ki daha önemli ancak alırken de kaliteli olsun istiyorum

600CC Altındaki motosikletlerin neredeyse tamamı ya Çinli ya da Hint üretimi. Kawasaki de olsa KTM de olsa 400CC 250CC 200CC motosikletleri Hintten çıkıyor. Hepsinin aşağı yukarı kalitesi hep aynı. Ama servis önemli tabii servis konusuna gelince ben bajaj önerirdim 10 yılı aşkındır ülkede parçası da kolay bulunuyor.

İki motoru da alırsan satamazsın elinde patlar, satarsan da zararına satarsın.

Sana tavsiyem 2. el Honda CB125e alman olur, 2 yıl kullanırsın motor kullanmayı öğrenirsin ardından kolayca satarsın.
Sıfır alacaksan bajaj dışında başka alternatifin yok.

He bir de boyun 175 üzeri değilse direk MSX 125 al, düşünmeye bile gerek yok en güzel başlangıç motoru.

600CC Altındaki motosikletlerin neredeyse tamamı ya Çinli ya da Hint üretimi. Kawasaki de olsa KTM de olsa 400CC 250CC 200CC motosikletleri Hintten çıkıyor. Hepsinin aşağı yukarı kalitesi hep aynı. Ama servis önemli tabii servis konusuna gelince ben bajaj önerirdim 10 yılı aşkındır ülkede parçası da kolay bulunuyor.
Yani kısaca benelli ile arasında çok bir kalite farkı yoktur diyorsunuz öyle mi

İki motoru da alırsan satamazsın elinde patlar, satarsan da zararına satarsın.

Sana tavsiyem 2. el Honda CB125e alman olur, 2 yıl kullanırsın motor kullanmayı öğrenirsin ardından kolayca satarsın.
Sıfır alacaksan bajaj dışında başka alternatifin yok.
Hocam bajaj Pulsar ns 125 almayı düşünüyordum ancak onda da ABS yok ve hava soğutmali Honda cb125e yi de pek beğenmiyorum Gerek görünus olarak gerek teknik

Yani kısaca benelli ile arasında çok bir kalite farkı yoktur diyorsunuz öyle mi

Hocam bajaj Pulsar ns 125 almayı düşünüyordum ancak onda da ABS yok ve hava soğutmali Honda cb125e yi de pek beğenmiyorum Gerek görünus olarak gerek teknik
Boyun 175'den uzun değilse direk MSX 125 bak. Yoksa NS125 alırsın 125cc tabiki hava soğutmalı olacak.

Teknik performansla işin yok dostum, ne alırsan al 2 ay sonra gücü yetmeyecek zaten.
Alabileceğin en ucuz başlangıç motorunu almaya çalış, asıl motorunu A2 alınca alırsın.

Boyun 175'den uzun değilse direk MSX 125 bak. Yoksa NS125 alırsın 125cc tabiki hava soğutmalı olacak.

Teknik performansla işin yok dostum, ne alırsan al 2 ay sonra gücü yetmeyecek zaten.
Alabileceğin en ucuz başlangıç motorunu almaya çalış, asıl motorunu A2 alınca alırsın.
Honda CB 125R hakkında ne düşünüyorsunuz

Honda CB 125R hakkında ne düşünüyorsunuz
Paran varsa alabileceğin en iyi 125cc motordur.
Ancak almanı önermem 125cc motora bu paralar verilmez, düşürünce üzülürsün sonra.

Zengin değilsen boşa heves yapıyorsun, al ucuz 125cc bir şey 2 yıl kullan sat.
Sonra CB500F falan alırsın verdiğin paraya değer.

Ancak almanı önermem 125cc motora bu paralar verilmez, düşürünce üzülürsün sonra.

Şimdi şöyle söyleyeyim almışken sırf ilerde değiştirecegim diye dandik bir şey almak istemiyorum hız tutkunu falan değilim böyle altıma alip arkadaşlarla sahile falan inmek gezmek tozmak için hızla bir isim yok babam da aktif olarak motor sürer o da almışken iyi alalım 2 sene bineceksin diyor. Honda CB125R a da baktım kilometresi genelde 30 35k civarı sizce çok fazla km ler mi bunlar (2018) model

Ve Honda CB125R ın 2. El piyasasi hemen hemen qj ve benellinin 0 ı ile aynı fiyat sizce hangisi daha mantıklı olur

Şimdi şöyle söyleyeyim almışken sırf ilerde değiştirecegim diye dandik bir şey almak istemiyorum hız tutkunu falan değilim böyle altıma alip arkadaşlarla sahile falan inmek gezmek tozmak için hızla bir isim yok babam da aktif olarak motor sürer o da almışken iyi alalım 2 sene bineceksin diyor.
O zaman Honda al marka model fark etmez temiz olsun.
Honda CB125R a da baktım kilometresi genelde 30 35k civarı sizce çok fazla km ler mi bunlar (2018) model
Honda'da yapılan km önemli değildir, bakımlı olsun apaçi motoru olmasın yeter.

Ve Honda CB125R ın 2. El piyasasi hemen hemen qj ve benellinin 0 ı ile aynı fiyat sizce hangisi daha mantıklı olur
CB125R alman çok çok daha mantıklı olur.

Geri
Yukarı