Beni gaza getirir misiniz?

1599040298129.png

Ders çalışmam lazım ama çok üşeniyorum. O yüzden beni gaza getirir misiniz
Git biraz ailenin market alışverişini yapmaya başla. Gerçek enflasyonu iliklerene kadar hisset sonra yavaş yavaş o istek gelir zaten.

Ülke aşağıya doğru giderken senin yukarı çıkman lazım ki bir şansın olsun en azından.

Ha bunları orta ve düşük gelirli bir ailede yaşadığını düşünerek söyledim.

Bu zihniyetle senden hiçbir şey olmaz, daha geleceğini kurtaracak kadar bile özveri sahibi değilken burada insanlar sana neden gaz versinler? Ölü yatırım olmana 2 dakika kalmış, hâlâ bu forumdan medet umuyorsun. Hayal kırıklığısın, gelecekte çocukların bile onlara sunamadıkların için seni küçümseyecekler. Ders çalışıp çocuğunun "benim babam mühendis/doktor" diyerek gururlanmasını sağlayacağına bundan kaçarak "ben babasız doğmuşum" dedirteceksin. Senden utanacaklar.

Not: Uygunsuz üslup değil, herkesin gaza gelme yöntemi farklıdır. Belki konu sahibi böyle gaza geliyordur, bilemeyiz. :D

Not 2: Dediklerimle gerçek düşüncelerim bağdaşmamaktadır. Konu sahibini tanımıyorum, pozitif gaz vermek işe yaramazsa diye negatif şey ettim. :D

Son düzenleme:
Yeterince çalışmadım için aptal insanlarla dolu bir ortamdaydım lisede. Üniversitede bunlarla aynı yerde olmamak için şu an çok çalışıyorum. Egolu ve kapasitesiz insanlarla aynı ortamda olmanın verdiği acıyı tatsan çalışırdın bence.

Geri
Yukarı