Beni üzen bir olay

495477

Hectopat
Makaleler
2
Bildiğiniz üzere ekonomimiz son derece berbat ve bundan en çok etkilenen de düşük gelirli aileler oluyor. Ekonomi yüzünden fiyatlar da arttıkça artıyor. Okullar tatil olduğu için kuruyemişçide çalışıyorum ve buradaki fiyatlar da oldukça yükseldi haliyle insanların kuru yemiş alması bile zorlaştı artık.

Bugün dükkana küçük bir kız ve annesi girdi. Kız da jelibonları görür görmez hemen yanlarına koştu ve almak istiyorum dedi. Annesi ise param yok dedi. Kız da yaşı küçük olduğu için inat yaptı annesi bir süre paralarının olmadığını anlatmaya çalıştı ancak kız dinlemedi ve annesi çok az da olsa jelibon aldı. Ardından kız fındık çikolataları gördü (kilosu oldukça pahalı) ve onlardan da almak istedi. Annesi de paralarının olmadığını alamayacaklarını söylese de kız ısrar edince kadında aşırı az da olsa aldı. Kasaya geldiklerinde 2 TL 50 kuruş jelibon ve birkaç tane de fındık çikolata almışlardı. Haberlerde görmeye alışık olduğumuz şeyler olsa da gerçek hayatta karşılaşınca daha bir üzücü geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğiniz üzere ekonomimiz son derece berbat ve bundan en çok etkilenen de düşük gelirli aileler oluyor. Ekonomi yüzünden fiyatlar da arttıkça artıyor. Okullar tatil olduğu için kuruyemişçide çalışıyorum ve buradaki fiyatlar da oldukça yükseldi haliyle insanların kuru yemiş alması bile zorlaştı artık.

Bugün dükkana küçük bir kız ve annesi girdi. Kız da jelibonları görür görmez hemen yanlarına koştu ve almak istiyorum dedi. Annesi ise param yok dedi. Kız da yaşı küçük olduğu için inat yaptı annesi bir süre paralarının olmadığını anlatmaya çalıştı ancak kız dinlemedi ve annesi çok az da olsa jelibon aldı. Ardından kız fındık çikolataları gördü (kilosu oldukça pahalı) ve onlardan da almak istedi. Annesi de paralarının olmadığını alamayacaklarını söylese de kız ısrar edince kadında aşırı az da olsa aldı. Kasaya geldiklerinde 2 TL 50 kuruş jelibon ve birkaç tane de fındık çikolata almışlardı. Haberlerde görmeye alışık olduğumuz şeyler olsa da gerçek hayatta karşılaşınca daha bir üzücü geliyor.

Bu yüzden çocuk yapmayı düşünmüyorum.

Bu yüzden çocuk yapmayı düşünmüyorum.
Konuyu dogru okur musun? Burada konu Turk halkinin ne hale dustugunu anlatiyor. Kucuk bir cocugun bile isteklerini karsilayamayacak derecede kotuyuz

Arkadasi yanlis anlamisim. Kusuruma bakmasin. :)

Son düzenleme:
Konuyu dogru okur musum? Burada konu Turk halkinin ne hale dustugunu anlatiyor. Kucuk bir cocugun bile isteklerini karsilayamiyoruz.
Çocuk yapmaya karşı olması senin anladığın sebepten değil. Çocuğun istediklerinin olmamasından dolayı hem çocuğun üzülmemesi hem de mahçup düşmemek için. Diğer sebeplerden biri de mama, bez fiyatları olabilir.

Bizi bu hale getirenler utansın gerçi utanmak yerine servetlerine servet katıyor bizler ise gittikçe fakirleşiyoruz 15yaşımda 12saat çalışıp 120TL almak istemiyorum zamanında bunlara destek verenler her şeyi hak ediyor benim ailemde dahil.

Çocuk yapmaya karşı olması senin anladığın sebepten değil. Çocuğun istediklerinin olmamasından dolayı hem çocuğun üzülmemesi hem de mahçup düşmemek için. Diğer sebeplerden biri de mama, bez fiyatları olabilir.
Yanlis anlamis olabilirim, baska taraftan dusundum biraz.

Ben dükkan sahibi olsam kıza istediği şeylerden birer kilo bedavaya verirdim. Dükkan sahibi de çok vicdansızmış.
Biraz dukkan sahibini dusunelim, o kadar mal aliyorsun ve beles veriyorsun. Ne kadar mantikli? Suc dukkan sahibinde degil ki. Suc bu hale getirende de neyse.

Ben de denk geliyorum böyle durumlara, hem de sürekli. Geçen gün bir tane teyze kredi kartındaki paranın yeteceğini düşünüp fazla fazla erik almış, kasada kredi kartının çekebileceği fiyata düşürene kadar erikleri tek tek çıkardılar. 😞

Yeni konular

Geri
Yukarı