Benim gibi virüs takıntısı olan var mı?

Hatta şöyle söyleyeyim dün gece arkadaşıma WhatsApp'tan video gönderdim normalde interneti kapatıp uyurum ama bu sefer açık unutup uyumuşum arkadaş gecenin yarısında mesaja cevap verdi yataktan zıplayıp kalktım acaba birisi şifreleri mi deniyor bana bildirim geldi diye. Kafam karışık zor bir durum.

Hahahahahahaha bence bir psikoloğa gidin hocam.

Evet şaka gibi ama gerçek. Böyle bir günde gitmem imkansız eğer gidersem de korona virüs bulaştı mı diye düşüneceğim.

Evet şaka gibi ama gerçek. Böyle bir günde gitmem imkansız eğer gidersem de korona virüs bulaştı mı diye düşüneceğim.

Başka konularda da var mı sadece bilgisayar virüslerinde mi? Korona bulaştı mı diye düşüneceğim demişsiniz ya merak ettim.

Hatta şöyle söyleyeyim dün gece arkadaşıma WhatsApp'tan video gönderdim normalde interneti kapatıp uyurum ama bu sefer açık unutup uyumuşum arkadaş gecenin yarısında mesaja cevap verdi yataktan zıplayıp kalktım acaba birisi şifreleri mi deniyor bana bildirim geldi diye. Kafam karışık zor bir durum.

Hocam aynı şeyler bende de var? Kardeşiz galiba aynı şeyleri yapıyoruz aynı şeyleri yaşıyoruz cidden bana wpden istemediğim taktirde onay kodu aramasi gelince tüm şifrelerimi 2'şer 3'er kez değiştiriyordum ama hepsini çözdüm çok şükür sende bu kadar kafaya takma deli olursun.

Başka konularda da var mı sadece bilgisayar virüslerinde mi korona bulaştı mı diye düşüneceğim demişsiniz ya merak ettim.
Evet maalesef ki var. Mesela ailem bir yere gitse birazcık gecikse hemen aklıma kötü şeyler geliyor. Geçenlerde bir dışarı çıkayım dedim tüm tedbirleri almış şekilde biraz gezdim ettim ama eve geldiğimde garip bir his oluştu acaba korona mı oldum diye

Dostum bilgisayarında NASA kodları falan mı saklıyorsun? Rahat ol biraz saçma sapan şeyleri tıklayıp açmadığın sürece hiç bir şey girmez. Kendini rahat hissetmek istiyorsan sana önceden bilgisayarım kastığı için anti virüs kullanamadığım zamanı anlatayım, bilgisayarıma Deep Freeze kuruyordum. Sadece C diski için kuruyordum D diskine anlık bir şeyler indirdiğim için açık bırakıyordum. Sana önerim şudur, sende zaten C ve D diski varsa, bir tane daha oluştur, C ve D diski için Deep Freeze'i etkinleştir. Diğer yeni oluşturduğumuz disk için açma oraya anlık dosyalarını at haftada bir virüs taramasından geçirip eşitle.

Ha bu arada korona virüs çıkmadan önce gerçekten aktif birisiydim ama gel gör ki şimdi asosyal içine kapanık birisi oldum

Evet maalesef ki var. Mesela ailem bir yere gitse birazcık gecikse hemen aklıma kötü şeyler geliyor. Geçenlerde bir dışarı çıkayım dedim tüm tedbirleri almış şekilde biraz gezdim ettim ama eve geldiğimde garip bir his oluştu acaba korona mı oldum diye.

Çok zor dostum Allah yardımcın olsun.

Geri
Yukarı