Benim yüzümden bir can vefat etti :(

Krallar çok teşekkürler ama ne bileyim ya suçluluk duygusu önümde bir insan ölse belki kılım kıpırdamaz ama bir hayvan ölse böyle oluyorum :(

Güvercine benziyor bu.

Hiçbir şey yapmasaydın zaten ölecekti. Yapılması gerekeni yapmışsın.

Senin suçun yok.

Sizlik bir durum yok. Üzücü bir olay.

Doğanın kanunu bu. Engelleyemezsin.

Kendinizi suçlamayın hocam, öleceği varmış demek ki. Şimdi huzura kavuştu, doğa böyle işler. Hayvanlar birbirlerini yemezse yaşayamaz.

Hocam o kadar şey içinden tek düşündüğünüz şey bu mu gerçekten?
Duyar kasmanın anlamı yok. Dünyada o kadar insanlar ölürken tek düşündüğümüz bir güvercin olamazdı.

Yanlış anlaşılmasın, duyara karşılık olarak yazdım.

Doğanın kanunu budur, üzülebilirsiniz ama vicdan azabı çekmeyin. Sizin hatanız yok burada. Siz hatta siz kuşu düşündüğünüz için böyle bir şey yapmışsınız. Vicdan azabı çok kötü, üzülmek kısmı geçer.

Merhaba balkonumuza yavru bir karga düştü. Kanadı kırılmıştı. Bizimkilerde çok korkuyor ve istemiyorlar ısrar etsemde bir türlü gönüllerini edemedim ve balkonda tuttum bir saat falan. Sonra ise annesi gelmeyince bende dedim ki aşağı indireyim apartmanımızda kedi yuvası gibi 15 20 tane rahat vardır. Kapıcı dedi ki kedilere ver günah olmaz Allah'ın emri dedi bende kıyamadım bir can sonuçta çatıya çıkaramazdım kilitliydi. Aşağı da koyamazdım dedim ki bunu kedilerin olmadığı apartmanın yüksek bir yerine koyayım annesi görür alır. Oraya koydum ve biraz gezindi ve sonra ise atladı. Uçamadı yere düşmek üzereyken anne kedi bunu kaptı yeni doğmuş yavrularına götürdü engel olamadım. Çok vicdan asabı çekiyorum benim yüzümden mi oldu diye :( günah işledim mi diye içimi kemiriyor resmen ben kötü bir şey mi yaptım acaba? Doğal ortamında kalmasını ve annesinin gelmesini bekledim fakat gelmedi. Koyabileceğim en güvenli yere koydum ve kendi rahat durmayıp atlayıp kedilere yem oldu :(
O kadar endişelendiyseniz neden veterinere götürmediniz?

Merhaba balkonumuza yavru bir karga düştü. Kanadı kırılmıştı. Bizimkilerde çok korkuyor ve istemiyorlar ısrar etsemde bir türlü gönüllerini edemedim ve balkonda tuttum bir saat falan. Sonra ise annesi gelmeyince bende dedim ki aşağı indireyim apartmanımızda kedi yuvası gibi 15 20 tane rahat vardır. Kapıcı dedi ki kedilere ver günah olmaz Allah'ın emri dedi bende kıyamadım bir can sonuçta çatıya çıkaramazdım kilitliydi. Aşağı da koyamazdım dedim ki bunu kedilerin olmadığı apartmanın yüksek bir yerine koyayım annesi görür alır. Oraya koydum ve biraz gezindi ve sonra ise atladı. Uçamadı yere düşmek üzereyken anne kedi bunu kaptı yeni doğmuş yavrularına götürdü engel olamadım. Çok vicdan asabı çekiyorum benim yüzümden mi oldu diye :( günah işledim mi diye içimi kemiriyor resmen ben kötü bir şey mi yaptım acaba? Doğal ortamında kalmasını ve annesinin gelmesini bekledim fakat gelmedi. Koyabileceğim en güvenli yere koydum ve kendi rahat durmayıp atlayıp kedilere yem oldu :(

Doğanın kanunu bu.

Geri
Yukarı