Muhabbet Kuşum Vefat Etti

kerb

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Dün akşamdan beridir ayakta duramayan ve son bir aydır durgun olan kuşum birkaç saat önce vefat etti. Vefat etmeden önce veterinere götürdüm ama veteriner hekim muhabbet kuşlarının pek tedavisi olmadığını ve tamamen şansa bağlı olduğunu söyleyip biraz antibiyotik ve vitamin verdi. Tek sorum şu benim kuşum neden öldü?

Arkadaşlar merhaba. Dün akşamdan beridir ayakta duramayan ve son bir aydır durgun olan kuşum birkaç saat önce vefat etti. Vefat etmeden önce veterinere götürdüm ama veteriner hekim muhabbet kuşlarının pek tedavisi olmadığını ve tamamen şansa bağlı olduğunu söyleyip biraz antibiyotik ve vitamin verdi. Tek sorum şu benim kuşum neden öldü?

Bizdede olmuştu ama sebebi dışarıya bakarken şimşek çarptı korkusundan öldü hala hatırlıyorum o günü.

Bizdede olmuştu ama sebebi dışarıya bakarken şimşek çarptı korkusundan öldü hala hatırlıyorum o günü.
Benimkinin korkudan olduğunu düşünmüyorum. 1 ay boyunca maksimum 3 kere ötmüştür. Bunun dışında da geçen gün annemin ayağı çarpmış ama çok hızlı çarpmadı diyor annem.

Benimkinin adı Tosundu. Arabayla köyden gelirken bir şey den korktu sonra korkulu ötmeye başladı eve vardıktan 1 saat sonra öldü. Biz aylıkken aldık. En son 5'e yakın yaşı vardı. Ama bende anlamadım virajlardan falan mı korktu acaba bilemiyorum.(10.09.2019) Çok geçmiş olsun. İnsan bayağıda alışıyor onlara.

Benimkinin korkudan olduğunu düşünmüyorum. 1 ay boyunca maksimum 3 kere ötmüştür. Bunun dışında da geçen gün annemin ayağı çarpmış ama çok hızlı çarpmadı diyor annem.

Kuşların kafası çok hassastır elini değdirsen bile anında sana küser ondanda olabilir.

Benim de kuşum öyleydi. Yaklaşık 2 aylıkken almıştık ilk zamanları çok hareketliydi sonra durgunlaştı. Yanına eş aldık fayda etmedi. Bir sabah tek ayağı salıncağa kitlenmiş şekilde buldum, ölmüştü. Sanırsam salıncağın üstünde uyurken ölmüş, çünkü tek ayağı hala salıncağı tutuyordu ve sarkıyordu aşağı doğru. Çok kötü bir manzaraydı.

ishalden
açık cam önünde kaldıysa üşütmüş olabilir
muhabbet kuşlarının tedavisi olmuyor, hastalanınca yem yemiyorlar durgunlaşıp ölüyorlar.

Hatta bu kuşa komşumuzun bir tanıdığı bakamamıştı bize vermişlerdi. Zamanında kanadını kırmışlar zaten uçamıyordu. Ben yine bir şekilde kendimi tutuyorum da kardeşim kaç saattir ağlamadan duramıyor.

Geri
Yukarı