BenQ 2540K vs. 2546

Mamacita

Hectopat
2540K
2546

Sizce hangisi? Normalde 2546 sipariş vermiştim ama iptal edebilirim ortalama fiyaları Amazon'da aynı ama normalde 2540K 10 bin Amazon'da indirimli bugün Technopat YouTube'da atıldığında gördüm ama CS ve Valorant oyuncusuyum, RX 6700K ekran kartım var hangisi daha iyidir? Artıları eksileri nelerdir? Bilinçlendirir misiniz?

Gereksiz pahalı geldi bana. Baktığımda ekstra bir özellikde göremedim, buna da bakabilirsin 240Hz monitöre 10k vermeye ihtiyaç yok gibi. 1900 TL üstüne 360Hz var bakarsan.

Kısaca
Xl2546
+Dyac
+S Switch
+Yan kanatlar
-1ms
-kulaklık standı yok
Xl2540k
+kulaklık standı
+0.5ms
-s Switch
-yan kanatlar
-dyac
Xl2546k ya sahibim bu iki monitör onun özelliklerinin parçalanmış hali

Gereksiz pahalı geldi bana. Baktığımda ekstra bir özellikde göremedim, buna da bakabilirsin 240Hz monitöre 10k vermeye ihtiyaç yok gibi. 1900 TL üstüne 360Hz var bakarsan.
Hocam 10 k değiller 7.500 şu an

Kısaca.
XL2546.
+DyAc
+S Switch.
+Yan kanatlar.
-1ms
-Kulaklık standı yok.
XL2540k.
+Kulaklık standı.
+0.5ms
-s Switch.
-Yan kanatlar.
-DyAc
XL2546k ya sahibim bu iki monitör onun özelliklerinin parçalanmış hali.

Yani FPS için meyi önerirsiniz deneyimleriniz nedir DyAc değer mi FreeSync yeter mi?

Hocam 10 k değiller 7.500 şu an

Yani FPS için meyi önerirsiniz deneyimleriniz nedir DyAc değer mi FreeSync yeter mi?
Kanka ne tarz oyun oynadığına bağlı mesela prosettingsten bakarsan görürsün csgo oyuncularının 100 tanesinden 90 ı bu monitörü kullanıyor yani dyac hafife alınacak bir konu değil, ayrıca şahsi fikrim kanatlar monitöre ayrı bir hava katıyor, keşke mümkün olsada 2546k alabilsen en iyisi o olurda, malum fiyatlar ortada martta 7k ya aldığım monitör en ucuz 9.7k olmuş ortalama 10.500tl, bide dyac olmadığında yaşadığın 'ya kafasına sıktım ama ölmedi' mevzusu olmuyor çünkü motion blur olmadığı için adamın bluruna sıkmıyorsun

Kanka ne tarz oyun oynadığına bağlı mesela prosettingsten bakarsan görürsün CS:GO oyuncularının 100 tanesinden 90'ı bu monitörü kullanıyor yani DyAc hafife alınacak bir konu değil, ayrıca şahsi fikrim kanatlar monitöre ayrı bir hava katıyor, keşke mümkün olsa da 2546k alabilsen en iyisi o olurda, malum fiyatlar ortada Mart'ta 7K ya aldığım monitör en ucuz 9.7k olmuş ortalama 10.500TL, bir de DyAc olmadığında yaşadığın'ya kafasına sıktım ama ölmedi' mevzusu olmuyor çünkü Motion blur olmadığı için adamın bluruna sıkmıyorsun.

O zaman 2546'yı alayım 0.5 çok fark etmeyecek zaten teşekkür ederim bol fraglar :D

@Mamatica nasıl aldın mı memnun musun?

Hocam aldım kullanıyorum ama yani 3K'lık AOC monitorle arasındaki farkı anlamadım açıkçası kim bütün gün FPS oyunları oynuyorum 8 k ya değecek bir fark göremedim anlıcağın DyAc mış ama ayarıymış blackeq. Miş zaten bu ekran kartındanda ayarlanıyor renkle. Fiyat olarak haketmiyor ama altımda 240Hz monitor var rahatlığıyla oynuyorsun. Masaüstünde mouse gezdirince arkasında iz bırakıyor o normal mi 240Hz olmasına rağmen bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı