BenQ 27 EX2780Q alınır mı?

Sıradan BenQ kazığı. Önerim;

Bu monitörü kullanıyor musunuz? Oyun dışında günlük kullanım için de uygun mudur?
Arkadaşlar VA panel monitör kullandım çok memnun kalmadım. IPS panel önerilerinize açığım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.
Bu monitörü kullanan veya monitörler hakkında bilgisi olan arkadaşlar bu monitörü değerlendirebilirler mi?
BenQ EX2780Q 27" 144Hz 5ms (HDMI+Display+USB Type-C) Fiyatı
Merhaba Socrat,

Öncelikle ilgin için teşekkür ederiz.

EX2780Q modelimiz 10bit, HDR400 ve Brightness Intelligence özellikleri olan bir modelimizdir.

10bit renk performansı, IPS paneller için önemli bir etkendir. Keza IPS panelin diğer panellere göre daha iyi renk performansı verebilmesinin nedeni 10bit ve üzerine çıkabilmesidir.

400cmd2 parlaklık ile HDR400 desteği bulunur bu noktada HDR içerikleri rahatça izleyebilirsiniz.

BenQ'ya özel Brightness Intelligence teknolojisi ile, monitör kasasının altında bulunan ışığa duyarlı bir sensör, odanızda bulunan ışık düzeyini algılar ve monitörün parlaklık ve renk ayarını hem içeriğin özgünlüğünü hem de göz sağlığınızı dikkate alarak otomatik olarak ayarlar.

Hem HDR hem B.I. Özelliğini kullanmak istemediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Son olarak bu modelimizde treVolo teknolojisi ile üretilmiş 5W gücünde 2 hoparlör ve 1 subwoofer'dan oluşan 2.1 bir ses sistemi bulunmaktadır. 5 adet önceden ayarlanmış DSP ekolayzır özelliği ile müzik için farklı, oyun için farklı, toplantı için farklı, film izlemek için farklı optimize edilmiş ses seçeneklerini bulabilirsiniz.

IPS monitör alırken renk derinliğinin 10bit olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Sağlıklı günler dileriz :)

Merhaba socrat,

EX2780Q modelimiz 10Bit, HDR400 ve brightness ıntelligence özellikleri olan bir modelimizdir.

10Bit renk performansı, IPS paneller için önemli bir etkendir. Keza IPS panelin diğer panellere göre daha iyi renk performansı verebilmesinin nedeni 10Bit ve üzerine çıkabilmesidir.

400cmD2 parlaklık ile HDR400 desteği bulunur bu noktada HDR içerikleri rahatça izleyebilirsiniz.

BenQ'ya özel brightness ıntelligence teknolojisi ile, monitör kasasının altında bulunan ışığa duyarlı bir sensör, odanızda bulunan ışık düzeyini algılar ve monitörün parlaklık ve renk ayarını hem içeriğin özgünlüğünü hem de göz sağlığınızı dikkate alarak otomatik olarak ayarlar.

Hem HDR hem b. I. Özelliğini kullanmak istemediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Son olarak bu modelimizde trevolo teknolojisi ile üretilmiş 5W gücünde 2 hoparlör ve 1 Subwoofer'dan oluşan 2.1 bir ses sistemi bulunmaktadır. 5 adet önceden ayarlanmış dsp ekolayzır özelliği ile müzik için farklı, oyun için farklı, toplantı için farklı, film izlemek için farklı optimize edilmiş ses seçeneklerini bulabilirsiniz.

IPS monitör alırken renk derinliğinin 10Bit olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Merhaba,
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 1 aydır monitörü kullanıyorum ve genel olarak monitörden memnun olduğumu belirtmek isterim.
Ancak monitörü almayı düşünen arkadaşlara, 10Bit renk performansını DP kablo ile ya 120Hz'de ya da 144Hz YCBCR 4:2:2 piksel biçiminde alabileceklerini de belirtmek isterim.
Umarım bu memnuniyetim bundan sonraki dönemlerde de sorunsuz bir şekilde devam eder.
İyi çalışmalar.

Kullanmıyorum hocam. Bunu öneririm;
G-Sync, 2K, IPS ve 165 Hz.

ASUS TUF monitörü kimse önermiyor herkes sorunlu diyor parasını çok da haketmediğini düşünüyorum.

Merhaba Socrat,

EX2780Q modelimiz 10bit, HDR400 ve Brightness Intelligence özellikleri olan bir modelimizdir.

10bit renk performansı, IPS paneller için önemli bir etkendir. Keza IPS panelin diğer panellere göre daha iyi renk performansı verebilmesinin nedeni 10bit ve üzerine çıkabilmesidir.

400cmd2 parlaklık ile HDR400 desteği bulunur bu noktada HDR içerikleri rahatça izleyebilirsiniz.

BenQ'ya özel Brightness Intelligence teknolojisi ile, monitör kasasının altında bulunan ışığa duyarlı bir sensör, odanızda bulunan ışık düzeyini algılar ve monitörün parlaklık ve renk ayarını hem içeriğin özgünlüğünü hem de göz sağlığınızı dikkate alarak otomatik olarak ayarlar.

Son olarak bu modelimizde treVolo teknolojisi ile üretilmiş 5W gücünde 2 hoparlör ve 1 subwoofer'dan oluşan 2.1 bir ses sistemi bulunmaktadır. 5 adet önceden ayarlanmış DSP ekolayzır özelliği ile müzik için farklı, oyun için farklı, toplantı için farklı, film izlemek için farklı optimize edilmiş ses seçeneklerini bulabilirsiniz.

IPS monitör alırken renk derinliğinin 10bit olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

MacBook Pro vs Xbox series X ortak kullanım senaryosu arayışım beni bu modele yönlendirdi. Yaşım itibari ile hemen yetkili servis ve/veya teknik servisleri nerede diye baktım. Monitörlere farklı bir servis bakıyor. Ve ulaşım zor gibi izlenim veriyor siteniz. Ama firma yetkilisinin burada bulunması endişelerimi kısmen azalttı. Bugün siparişi vermeyi düşünüyorum. Ölü piksel gibi konularda politikanız nasıldır. Manisa'da yetkili servisiniz veya muhatabımız var mı? Şimdiden ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.
Ürünün satıcısı gamers arena gözüküyor. Satın almadan önce telefon açayım dedim. Ulaşamadım telefonlarını açmıyorlar. Sorun okursa hiç ulaşamam kendilerine. Başka bir yetkili satıcınız yoksa ürünü almaktan vazgeçiyorum.
Satıcınız gamers arena telefonlarını açmıyor. 444 4 832 nolu telefona da bakan yok. BenQ Türkiye'de gerçekten var mı? Birileri kafasına göre mi satıyor belli değil. Ürün harika ama bu ulaşamama durumu beni tamamen ürünlerden soğuttu. Daha satın almadan ulaşamıyoruz. Sıkıntı çıkarsa ortada kalacağım kesin.

Son düzenleme:
Merhaba Kirazerik,

Türkiye'de monitör konusunda bize Tecpro Bilgi Teknolojileri A.Ş. destek olmaktadır. Yine aynı şekilde Gamers Arena yetkili bayilerimizden biridir lakin aradığınız numara Gamers Arena'nın değil, Tecpro'nun olarak gözüküyor. Eğer dün aradıysanız, bayram nedeniyle kapalı oldukları için ulaşamamış olabilirsiniz.

Tecpro firmasının İzmir'de bölge ofisi mevcut, herhangi bir problemde https://www.tecpro.com.tr/tecpro-iletisim adresinden kendileri ile iletişime geçebilirsiniz ya da [email protected] adresinden bizimle iletişime geçerseniz biz de servis süreci konusunda size yardımcı olmaya çalışırız.

Gamers Arena'ya: 0216 372 10 77 No'lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Garanti politikamız ile ilgili detaylı bilgiyi de aşağıdaki linkten alabilirsiniz;

Farklı sorularınız olursa ya da satın alımdan sonra herhangi bir problemle karşılaşırsanız [email protected] adresinden bize yazabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Merhaba Socrat,

Merhaba monitörde G-sync teknolojisi var mıdır nvdia ekran kartlarında uyumsuzluk konusu yaşanır mı

Geri
Yukarı