BenQ EX2510S vs Zowie XL2411K

ledowy

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu iki monitor arasında kaldım. Fakat IPS daha pahali olmuyor mu neden bunlarin arasindaki fark cok az hangisini almalıyım oyun oynuyorum sadece bilgisayarda bazen de Photoshop Illustrator falan ghosting olu piksel olmayacak bir monitör oldugunu düşündüğüm icin bu markayi istiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_8741.jpeg
    IMG_8741.jpeg
    99,5 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bu iki seçenek arasında kalmıştım
2411k yı yaklaşık 1 senedir kullanıyorum ve nedenini inan bilmiyorum ama arada ekranda belli bölgelere nadiren de olsa bazı bölgelere rastgele siyah perde iniyor ama bu sadece googleda gezinirken başıma geliyor
onun dışında süper monitör fakat pek kıyaslama yapamayacağım çünkü bundan önce 75hz tn panel bir monitör kullanıyordum.
Ama emin olun doğru ayarları yaptığınızda ips'ten farkı kalmaz. Zowie TN panel konusunda baya iyi bir marka.

Bende bu iki seçenek arasında kalmıştım
2411k yı yaklaşık 1 senedir kullanıyorum ve nedenini inan bilmiyorum ama arada ekranda belli bölgelere nadiren de olsa bazı bölgelere rastgele siyah perde iniyor ama bu sadece googleda gezinirken başıma geliyor
onun dışında süper monitör fakat pek kıyaslama yapamayacağım çünkü bundan önce 75hz tn panel bir monitör kullanıyordum.
Ama emin olun doğru ayarları yaptığınızda ips'ten farkı kalmaz. Zowie TN panel konusunda baya iyi bir marka.
Ben hic 60hz ustu monitorde oynamadim suanki philipsin 60 hz bir ips monitoru

Aoc markasina guvenemiyorum amazonun kendi sattigi magazadan almak istiyorum ve modelin puanlarinin yuksek olmasini lazim guven vermiyo

Son düzenleme:
Ben hic 60hz ustu monitorde oynamadim suanki philipsin 60 hz bir ips monitoru

Aoc markasina guvenemiyorum amazonun kendi sattigi magazadan almak istiyorum ve modelin puanlarinin yuksek olmasini lazim guven vermiyo
hocam baktığınız monitörler 144hz olurda yok abi ben 240hz alıcam vs diye karar verirseniz almadan önce bi oynadığınız oyunlardaki fps değerinize bakın.
Mesela ben 240hz alabilirdim ama bilerek fazla para vermiyim diye 144hz aldım çünkü zaten oyunlarda zar zor 200fps alıyordum benim için işe yaramayacaktı o özellik ama tabii siz bilirsiniz yine.
Bu fiyattaki AOC'lerde ölü piksel ghosting sorunu var bu arada önermem o yüzden

hocam baktığınız monitörler 144hz olurda yok abi ben 240hz alıcam vs diye karar verirseniz almadan önce bi oynadığınız oyunlardaki fps değerinize bakın.
Mesela ben 240hz alabilirdim ama bilerek fazla para vermiyim diye 144hz aldım çünkü zaten oyunlarda zar zor 200fps alıyordum benim için işe yaramayacaktı o özellik ama tabii siz bilirsiniz yine.
Bu fiyattaki AOC'lerde ölü piksel ghosting sorunu var bu arada önermem o yüzden
Sanirim benq tn panel bir monitor alacagim oynadigim oyunda suan 60-80 aliyorum yeni geçeceğim sistemde de en dusukte 90 120 arasi verecek zaten 144 uzerine ihtiyac duymam sanirim

Geri
Yukarı