Benq EX2710Q vs Gigabyte M27Q

Bütçe
12.000
Ben parmakları çaprazlayıp BenQ EX2710Q modeli satın aldım.

Zaten piyasada 27" IPS 144+ Hz monitör yok, olanlarda çok uçuk fiyatlardan hiç güvenilir olmayan satıcılarda, büyük ihtimalle iade gelen sorunlu monitörlerdir diye düşünüyorum. Amazon satıcısı olması nedeniyle siparişi verdim. İncelemelerde zaten vasatın üzerinde orta seviye bir performansı olduğu bilinen bir monitör.

Gelir gelmez panelin LG olup olmadığını kontrol edip ona göre iade etmeyi planlıyorum. Eğer panel LG ise kullanacağım. Değilse de bu piyasa koşulları ile ve bu monitör kıtlığı ile yerli piyasadan monitör almayı hiç düşünmüyorum. Newegg'den kargo ücreti üstüne eklendiği halde buradaki fiyatlardan daha uyguna geliyor bazı monitörler, ki hemen tüm monitörler de var seçenek olarak. Buradaki aç gözlülere para vermektense oradan alırım daha iyi.

Zaten piyasada 27" IPS 144+ Hz monitör yok, olanlarda çok uçuk fiyatlardan hiç güvenilir olmayan satıcılarda, büyük ihtimalle iade gelen sorunlu monitörlerdir diye düşünüyorum. Amazon satıcısı olması nedeniyle siparişi verdim. İncelemelerde zaten vasatın üzerinde orta seviye bir performansı olduğu bilinen bir monitör.

Gelir gelmez panelin LG olup olmadığını kontrol edip ona göre iade etmeyi planlıyorum. Eğer panel LG ise kullanacağım. Değilse de bu piyasa koşulları ile ve bu monitör kıtlığı ile yerli piyasadan monitör almayı hiç düşünmüyorum. Newegg'den kargo ücreti üstüne eklendiği halde buradaki fiyatlardan daha uyguna geliyor bazı monitörler, ki hemen tüm monitörler de var seçenek olarak. Buradaki aç gözlülere para vermektense oradan alırım daha iyi.
Yani o kadar para verince karşılığını almak istiyor insan haliyle. Harbiden 2k 27” monitörlerde çok büyük sıkıntı var seçenek yok neredeyse. BenQ’ya ben çok yükselmiştim hala iyi olduğunu düşünüyorum bu piyasada ama samsung 4k 144hz olunca ps5’in dibini sıyırmak için onu aldım bir de samsung da smart özelliği var. Kumandayla geliyo iptv falan da yükleniyomuş aklımı çeldi o yüzden

4K kaldıracak sistemim olsaydı tereddütsüz Odyssey G7 yi alırdım ben de, fiyatı çok uygun, ek özellikleri de çok iyi. Güle güle kullanın. Ama ben ekran kartını yeni aldım, 4K çok zorlanır, mantıklı değil benim açımdan.

Hocam monıtor nasıl bende az once sipariş gectım de :p

Bir de kablosu farklı çıkıyormuş öyle bir şey oldu mu?

Son düzenleme:
Amazondan aldım, kablo ile ilgili bir sorun çıkmadı. Monitör oldukça başarılı, hiçbir şikayetim yok. Güle güle kullanın.
dün geldi monitör ara kablosunu kendim temin etmek zorunda kaldım.

ölü pixel ips glow da yok,gayet iyi gözüküyor.panel innolux ona kafam takıldı biraz...araştırdım gayet üst düzey monitörlerde kullanılıyor bu panel.

İlginç. Bende kutunun içinden o üçgen uçlu adaptör kablosu çıkmıştı. Ama bu sizde olduğu gibi olan epey insan var. Sanırım o ürünler direkt yurtdışı pazarından uygun fiyatlı toplu alınıp bizde satılmak üzere getirilen ürünler olsa gerek.
Panel olayı evet, eski modellerinde LG panel kullanılıyormuş, yeni üretilenlerde innolux e geçilmiş, panellerini de araştırmıştım, çok kayda değer bir fark yok açıkçası, laboratuvar düzeyinde farklılıklar elbette olabilir ancak son kullanıcının fark edebileceği kadar bir farkı olacağını sanmıyorum.
Ben oldukça memnunum. Özellikle ses çıkışı çok başarılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı