BenQ EX2710Q yüksek fiyatını hak ediyor mu?

Epeydir 27" 1440p 144/165Hz IPS oyun monitörü arıyorum, bugün bu modele rastladım. Fiyatı Amazon'da 12.172,92TL; bence 27" 1440p bir monitör için oldukça yüksek; ama benim için önemli bir nokta, satıcının sağlam olması ve 6 ay taksitle peşin fiyatına satılması. 2 yerine 3 yıl garantili olması da cabası. Aklımda hiç 12.000 TL'ye monitör alma düşüncesi yoktu, ama son 2 gündür fiyatlar durmadan artıyor; almak istediğim, ama 9999 TL'ye almam dediğim LG 27GP850-B bugün 1000 TL zamlanmış. Bu gidişle fiyatlar yanına yaklaşılmayacak hale gelecek, iyisi mi bir an önce bir monitör almak diye düşünmeye başladım. Sizce BenQ EX2710Q bu kadar yüksek bir fiyatı hak ediyor mu yoksa benzer özelliklerde başka bir model önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
BenQ markasına saygım var ben BenQ Zowie XL2411k kullanıyorum ama 12 binde biraz fazla gelmedi değil ama alınmayacak monitörde değil.

Bu monitör gerçekten çok kaliteli ona diyeceğim bir şey yok ama 12 bin küsur lira fazla geldiyse bence LG'nin bu monitörü de gayet kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir monitör.

Bu monitör gerçekten çok kaliteli ona diyeceğim bir şey yok ama 12 bin küsur lira fazla geldiyse bence LG'nin bu monitörü de gayet kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir monitör.
O monitör de aklımdaydı, ama 1 hafta kadar önce 6999 TL'den Amazon'a giriş yaptı; şimdi bunu 8.489,62TL'den almak bana enayilik gibi geliyor. İşimi görür mü görür, ama 1500 TL kazık yemek bana koyar açıkçası. Gidip 5-6000 TL'ye VA panelli monitör almayı bile düşünmeye başladım.

BenQ kaliteli bir marka. Panellerini Acer ile ortak üretiyorlar. TN panel ve E-sporculuk dalında adları kazınmış artık.
Fakat o para o monitör için çok pahalı. Kağıt üzerinde özellikleri iyi duruyor. Fakat ben etkilenmedim.
VA panel olayı risklidir. Gidip görüp ghosting olmadığına ikna olursan VA panel alabilirsin.
Örnek MSI MPG Artymis 273CQR Monitör

VA panele 10.000 TL verrmek hiç mantıklı gelmiyor; VA panelli monitör almayı sırf daha ucuz olduğu için düşünürüm.

Birçok satıcı taksitli satışta vade farkı almaya başladı, zaten yerli esnafın pek azı güvenilir, dolayısıyla Amazon'da peşin fiyatına 6 taksitle bu monitörü görünce ilgimi çekti; bir de 3 yıl garanti benim için önemli. Elimdeki Samsung CHG70'in paneli (VA panel Quantum Dot) 2 yıllık garanti dolmadan kısa süre önce bozuldu, garantiden sıfır panel takıldı; aradan 15 ay geçti, şimdi o değişen panelde de aynı arıza başgösterdi. Yani 2 ayrı VA panelin ikisi de garanti süresince bile dayanamamış, 2 hafta sonra bozulsa yeni monitör almak zorunda kalacaktım.

Son düzenleme:
O monitör de aklımdaydı, ama 1 hafta kadar önce 6999 TL'den Amazon'a giriş yaptı; şimdi bunu 8.489, 62TL'den almak bana enayilik gibi geliyor. İşimi görür mü görür, ama 1500 TL kazık yemek bana koyar açıkçası. Gidip 5-6000 TL'ye VA panelli monitör almayı bile düşünmeye başladım.

Aynen Amazon da o fiyata kaçırdım şimdi bu güncel fiyatı görünce vazgeçtim gün geçtikçe atıyor.

@ÇokOturgaçlıGötürgeç
Tavsiye ettiğimiz monitör stoka gelmiş. Çok uygun fiyat kaçırma derim.
Hocam çok sağolun haber verdiğiniz için; F/P modeli gibi duruyor. Stok bitmeden yetişir miyim bilmiyorum, aslında direkt yapıştırırdım da peşin fiyatına taksit yok, vade farkı alıyorlar. Bu sitenin satış ve kullanıcı memnuniyeti nasıl, bir fikriniz var mı? Şikayetvar'daki yorumlar fena değil.

Hocam çok sağ olun haber verdiğiniz için; stok bitmeden yetişir miyim bilmiyorum, aslında direkt yapıştırırdım da peşin fiyatına taksit yok, vade farkı alıyorlar. Bu sitenin satış ve kullanıcı memnuniyeti nasıl, bir fikriniz var mı?

Gaming.gen kötü bir firma değildir. Müşteri hizmetlerine ulaşmak uzun sürüyormuş duyduğum kadarıyla. Fakat sorun yaşayacağını sanmıyorum çünkü Dell'in yetkili satıcısı. Alan çok oldu. Foruma bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı