BenQ G700 17" uyumlu HDMI to VGA tavsiyesi

MbaBey

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yakın zamanda ekran kartı almayı planlıyorum ve analog girişli bir monitörüm var. HDMI to VGA dönüştürücü alacağım, yani ekran kartından HDMI görüntüyü monitöre VGA olarak aktaracağım. Bunun için 2 sorum var:

1- Bu dönüştürücülerin ses desteklisi de mevcut. Ben ses desteksiz bir dönüştürücü alsam bilgisayar sesini yine anakarta taktığım hoparlörden alabilir miyim? Yoksa illaki HDMI çıkıştan mı ses almam gerekiyor?

2- Monitörüm BenQ G700 17" kare monitör. Çözünürlük 1280X1024. alacağım dönüştürücü buna uygun olacak mıdır? Biliyorum ki ucuz olanları 720P'yi bile zor verebiliyor. Hangi çevirici benim çözünürlülüğümü destekler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı olarak ne almayı planlıyorsun bilmiyorum ama bazı yeni kartlar görüntü vermiyor başıma geldi verenlerde çok kötü veriyor RX580'i HDMI to VGA ile kullandım yüke girince ekranda çizgiler oluyordu kart bozuk sandım HDMI monitöre takınca adaptörden oldugunu anladım monitör alman tavsiyem olur kart ile oyunları Ultra'da oynasan bile o monitör Ultra zevkini vermeyecek.

Almayı planladığım kart RX 550 2 GB. Son nesil istesem de alamam zaten. GT 1030'lar gereksiz pahalı ve ikinci ellere güvenmediğimden geriye bir tek sıfır RX 550'ler kaldı. İşlemcim Athlon 3000G.

Bu tespitin üzdü açıkçası. Zira monitör masrafına bütçe yetmez.

Geri
Yukarı