BenQ MOBIUZ 23.8" EX240N alınır mı?

Hocam başka bir forumda görmüştüm response time ı en yükseğe çektiğinde ghosting yaşıyormuş yanlış hatırlamıyorsam

O ap yarı bir mesele. Bu modelden modele değişiklik gösteren bir durum. Response gecikme değerini düşüren aksine ghostingi azaltan bir ayardır. Düşük ms değerine sahip monitörde açılması pek gerekli değil zaten. Fakat açıldığında sorun yaşanmaz ise kullanılabilir.

O ap yarı bir mesele. Bu modelden modele değişiklik gösteren bir durum. Response gecikme değerini düşüren aksine ghostingi azaltan bir ayardır. Düşük ms değerine sahip monitörde açılması pek gerekli değil zaten. Fakat açıldığında sorun yaşanmaz ise kullanılabilir.
Hocam bilgine dayanarak artık bir tercih yapmak istiyorum çünkü gerçekten yoruldum monitör bakıp iyi-kötü yorum okuyup caymaktan. Hangisi işime yarar önerir misin?

Genelde valo, apex, lol, cyberpunk, rdr2 falan oynuyorum.

Genelde Valorant, Apex, LoL, Cyberpunk, RDR2 falan oynuyorum.

Monitör işi çoğu bileşene göre seçimi zor üründür. 10 kişiden 8'i aynı sorunu yaşıyor. Kendimde aynı şekilde monitör aldım. Yine alacak olsam yine düşünürüm. Durumunun farkındayız kısacası.
Baktığın monitör hemen hemen birbirlerine yakında monitörler.
Değerlendirerek gidelim.
Alıcı sayısı ve memnunniyet çerçevesinde başı Dell çeker. Forumda onlarca konusu var. Genel itibarıyla bir kişi de ölü piksel konusu var. O da servisi ile çözmeye çalışıyor.
BenQ ikinci sıraya koyuyorum. Panelleri kendine ait. Acer ile ortak üretiyorlar.
Gigabyte üçüncü sırayı alır. Aslında kronik sorunlu bir model. Eğer sorunsuz modele denk gelirse kullanıcıyı üzmeyecek bir model.
AOC VA panel. AOC beğenirim. Genel özellikleri iyidir. Panel kalitesi de iyi. Fakat VA panel. Potaya sokmayalım.
LG eskidi artık bu model. Önermiyorum.

Karar Dell olmalı. Alanları inceleyebilirsin.

Monitör işi çoğu bileşene göre seçimi zor üründür. 10 kişiden 8'i aynı sorunu yaşıyor. Kendimde aynı şekilde monitör aldım. Yine alacak olsam yine düşünürüm. Durumunun farkındayız kısacası.
Baktığın monitör hemen hemen birbirlerine yakında monitörler.
Değerlendirerek gidelim.
Alıcı sayısı ve memnunniyet çerçevesinde başı Dell çeker. Forumda onlarca konusu var. Genel itibarıyla bir kişi de ölü piksel konusu var. O da servisi ile çözmeye çalışıyor.
BenQ ikinci sıraya koyuyorum. Panelleri kendine ait. Acer ile ortak üretiyorlar.
Gigabyte üçüncü sırayı alır. Aslında kronik sorunlu bir model. Eğer sorunsuz modele denk gelirse kullanıcıyı üzmeyecek bir model.
AOC VA panel. AOC beğenirim. Genel özellikleri iyidir. Panel kalitesi de iyi. Fakat VA panel. Potaya sokmayalım.
LG eskidi artık bu model. Önermiyorum.

Karar Dell olmalı. Alanları inceleyebilirsin.
Hocam diğerlerini yine silip Dell ile LG arasında kaldım pek inceleme yorumları yok diğerlerinin pek de içime sinmedi. Baktım arada 500 tl oynuyor Dell ile LG arasında (Dell’e 2 gün önce 200 tl zam geldi, LG’de indirime girmiş hazır) aldım gitti:) Pek bir farkı da yok aralarında sanırım.

Hocam dİğerlerİnİ yİne sİlİp Dell İle LG arasında kaldım pek İnceleme yorumları yok dİğerlerİnİn pek de İçİme sİnmedİ. Baktım arada 500 tl oynuyor Dell İle LG arasında (Dell’e 2 gün önce 200 tl zam geldİ, LG’de İndİrİme gİrmİş hazır) aldım gİttİ:) Pek bİr farkı da yok aralarında sanırım.
Dell aşırı talepten dolayı zamlanıp duruyordu zaten. 1 hafta İçİnde 2 kez zam yedİ. Şuan stokta kalmadı.
LG alarak yanlış karar verdİnİz demİyorum elbette. Hayırlısıyla kullanın. Geldİğİnde duygu ve düşüncelerİnİzİ paylaşırsınız. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı