BenQ RL2240HE 1ms Gaming Monitör İncelemesi

Merhaba arkadaşlar! Bugün sizlere yaklaşık 1 ay önce aldığım monitörün incelemesini sunacağım.

18.06.2015 tarihinde hizlial.com üzerinden 500TL karşılığı
sipariş ettiğim bu monitör, stokta olmamasına rağmen beni şaşırttı ve 20.06.2015 tarihinde elime ulaştı.
Aldığım ilk gün inceleme yapabilirdim ama öyle yapmadım. Biraz kullanayım, keşfedeyim dedim. Öyle de yaptım :)
Başlayalım isterseniz.
İlk olarak dış görünüşünden başlamak isterim. Arka tarafı açık sarı renkle boyanmış ve tek renk seçeneği. Öyle bir sarı tonu var ki, jelatinini açmaya kıyamıyorsun :)
Ama jelatini kaldırmak zorundaydım, çünkü monitörün arka tarafındaki sıcak hava çıkışı jelatinle kaplanmış.

Screenshot_1.jpg

Özellikleri :

öz.png

öz2.png

boyut.png

ff.png

sd.png

ts.png

do.png

Not: Tüm görseller ve yazının tamamı bana aittir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun. Kutusundan çıkan aksesuarlar nelerdir?

1 Adet BenQ RL2240HE Monitör :D
1 Adet DVI bağlantı kablosu
1 Adet VGA bağlantı kablosu
1 Adet Kullanma Kılavızı
2 Adet Strafor

Monitörün HDMI bağlantısı olduğu halde HDMI kablosu gelmedi. 10-15 liraya bakacak değiliz ama yine de üzdü bizi :D

Öncelikle hayırlı olsun.1 ay kullanım sürecinden sonra bu monitörün artıları ve eksileri nelerdir size göre ? Tavsiye eder misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle hayırlı olsun.1 ay kullanım sürecinden sonra bu monitörün artıları ve eksileri nelerdir size göre ? Tavsiye eder misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.

Artıları:

-Çok detaylı parlaklık, çözünürlük, gama, oyuncu modları, film modları, gece modları vs vs.
-25 derece arkaya ve 10 derece öne eğme payı
-Sarı renk :)
-Çok canlı renkler
-HDMI bağlantısı
-Çok sağlam yuvarlak ayak, devirmesi çok zor.

Eksileri:

-İçinden HDMI kablosu çıkmıyor
-Dahili hoparlörü yok
-Monitörün yüksekliği ayarlanmıyor, sabit.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Merhaba 2 aydır bu monitörü kullanıyorum bende çok memnunum. İleri-Geri özelliği olduğunu şu an öğrendim nasıl oluyor o iş direk ittirince kırılacak gibi geliyor. :)

Harika bir inceleme tebrik ederim. Bu cihazın siyah modeli yokmu acaba? Çok göze batıyor rengi.
Tek renk seçeneği bu. Göze batsın işte, herkes oyun oynarken size baksın :D Herkesinki siyah, sizinki sarı :)
Merhaba 2 aydır bu monitörü kullanıyorum bende çok memnunum. İleri-Geri özelliği olduğunu şu an öğrendim nasıl oluyor o iş direk ittirince kırılacak gibi geliyor. :)
Benimki de ilk aldığımda öyleydi sonradan açma yapar :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı