BenQ RL2240HE 1ms Gaming Monitör İncelemesi

Merhaba arkadaşlar! Bugün sizlere yaklaşık 1 ay önce aldığım monitörün incelemesini sunacağım.

18.06.2015 tarihinde hizlial.com üzerinden 500TL karşılığı
sipariş ettiğim bu monitör, stokta olmamasına rağmen beni şaşırttı ve 20.06.2015 tarihinde elime ulaştı.
Aldığım ilk gün inceleme yapabilirdim ama öyle yapmadım. Biraz kullanayım, keşfedeyim dedim. Öyle de yaptım :)
Başlayalım isterseniz.
İlk olarak dış görünüşünden başlamak isterim. Arka tarafı açık sarı renkle boyanmış ve tek renk seçeneği. Öyle bir sarı tonu var ki, jelatinini açmaya kıyamıyorsun :)
Ama jelatini kaldırmak zorundaydım, çünkü monitörün arka tarafındaki sıcak hava çıkışı jelatinle kaplanmış.

Screenshot_1.jpg

Özellikleri :

öz.png

öz2.png

boyut.png

ff.png

sd.png

ts.png

do.png

Not: Tüm görseller ve yazının tamamı bana aittir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör fiyatına göre en iyisi ben de 450 TL'ye Asus VS229HA aldım. Ayaküstü almam gerekti araştıracak fırsatım olmadı bilseydim bu fiyata 1ms monitör olduğunu direk bunu alırdım. Benim monitörümün de kutusundan HDMI kablosu çıkmadı genel olarak koymuyorlar sanırım. Bana göre bu monitörün tek eksisi dış görünüşü bence ayıptır söylemesi hiç estetik bir görselliği yok ama özellikleri bile yeter bunu almaya.

@50050 Kardeşim hayırlı olsun, konuyu da hortlatıyorum ancak kusuruma bakmayınız.
Bu monitör ve bunun 2ms 24'lük olanından toplu alım yapacağım.
Senin aldığın monitörün renk canlılığı, kontrastı açısından zayıf olduğunu söyleyenler var doğru mudur ?

@50050 Kardeşim hayırlı olsun, konuyu da hortlatıyorum ancak kusuruma bakmayınız.
Bu monitör ve bunun 2ms 24'lük olanından toplu alım yapacağım.
Senin aldığın monitörün renk canlılığı, kontrastı açısından zayıf olduğunu söyleyenler var doğru mudur ?
Monitörüm ile sadece CS:GO oynuyorum, ve bana göre çok güzel. O ayarları çok detaylı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bana göre sıkıntı yok, %100 memnunum.

Hiç üst düzey bir uygulama kullanıyor musunuz ? Veya en azından üst düzey bir oyun ile denediniz mi ?
Hayır, monitörü sadece CS:GO oynamak için aldım, ve yaklaşık 5 ay oldu sanırım. Monitörün default ayarları çok kötü, ben oynayınca öyle bir güzel oldu ki... :)

Mayısın sonundan beri BenQ RL2455HM modelini kullanıyorum, ben 650TL'ye HB'den aldım, şu anda Vatan Bilgisayar fiyatı 750 lira. Aslında ViewSonic VX2363Smhl-W modelini alacaktım ancak Vatan Bilgisayar en düşük 9 taksit yaparız dedi 4 veya 5 taksite inmedikleri için alamadım. Sonuçta hiçbirimiz (en azından bir çoğumuz) profesyonel oyuncular değiliz, kasamında beyaz Zalman Z3+ olması, IPS panel olmasına rağmen 2MS'lik tepki süresinin olmasıyla gerçekten almak istediğim bir monitördü. Ayrıca beyaz rengi fotoğraflarda ki kadar sırıtmıyor.

@Persistent BenQ RL2455HM'ye gelirsek, kesinlikle görüntü ve kontrast kalitesinden ödün vermemişler, ancak neredeyse hiçbir BenQ monitörün varsayılan renk ayarları güzel değil. Herkes aldıktan sonra mutlaka el atıyor bende birkaç araştırma ile bana en uygun renk kalitesini ayarladım, memnunum monitörümden :)

Mayısın sonundan beri BenQ RL2455HM modelini kullanıyorum, ben 650TL'ye HB'den aldım, şu anda Vatan Bilgisayar fiyatı 750 lira. Aslında ViewSonic VX2363Smhl-W modelini alacaktım ancak Vatan Bilgisayar en düşük 9 taksit yaparız dedi 4 veya 5 taksite inmedikleri için alamadım. Sonuçta hiçbirimiz (en azından bir çoğumuz) profesyonel oyuncular değiliz, kasamında beyaz Zalman Z3+ olması, IPS panel olmasına rağmen 2MS'lik tepki süresinin olmasıyla gerçekten almak istediğim bir monitördü. Ayrıca beyaz rengi fotoğraflarda ki kadar sırıtmıyor.

@Persistent BenQ RL2455HM'ye gelirsek, kesinlikle görüntü ve kontrast kalitesinden ödün vermemişler, ancak neredeyse hiçbir BenQ monitörün varsayılan renk ayarları güzel değil. Herkes aldıktan sonra mutlaka el atıyor bende birkaç araştırma ile bana en uygun renk kalitesini ayarladım, memnunum monitörümden :)
İlk olarak cevabınız için teşekkürler. Ben toplu bir alım ve değiştirme işlemi yapacağım. IT'den gelen talep Düşük MS değerleri idi. Ancak ben IPS-LED özelliklerine önem veren biriydim. Şimdi kendi doğrularım mı, Onların isteği mi yoksa kullanıcı yorumlarına göre mi hareket etsem diye arada kaldım. Çünkü MS'i düşük olan monitörler özellikle belli bir fiyatın altında olanlardan bahsediyorum, ciddi kırpılmalar yaşamış.
Sonuçta 60HZ'de herhangi bir uygulama 4MS ile 1MS'nin farkı bariz anlaşılmıyor.
Benim şuan şahsi kullandığım monitör; ASUS 25 MX259H. Çok çok memnunum. Oyun tek bir oyun o da hafta da bir zaman oldukça oynarım =).
Benim asıl sorum, güvenle ve rahatlıkla sizin monitörünüze yönelebilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı