Benq RL2240HE Siyah Renklerin Pikselleşme Sorunu

runno

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

BenQ RL2240HE model bir monitör kullanıyorum. Monitörden memnunum ama şöyle bir sorunu var. Siyah renklerde pixel sorunu varmış gibi çok garip görüntüler ortaya çıkıyor, düz siyah renklerde değil daha çok karanlık ortamlarda. Aşağıdaki arkadaşın sorununun aynısı, özellikle filmlerde 360p, 480p 720p veya 1080p hepsinde aynı sorun var. Eski CRT monitörümü bağlıyorum ondan aynı filmi izliyorum hiçbir sıkıntı yok. Ekran kartı driverlerı güncel, Windows 10 kullanıyorum. Birkaç sefer format attım fakat işe yaramadı. Intel HD 530'da denedim aynı sorun, GTX 550 Ti'da denedim yine aynı sorun, HDMI kablosunu söktüm DVI bağladım yine aynı sorun. Acaba monitörde mi sorun var? Ya da ayarlarda mı sorun var? Daha önce oyun monitörü kullanmadığım için ayarlardan anlamıyorum. En kısa sürede sorun hakkında detaylı fotoğraf çekip yükleyeceğim. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler arkadaşlar iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğraf atabilirsen yardımcı olurum.

ilk önce ilginiz için teşekkür etmek istiyorum. Diğer hesabım ceza aldı o yüzden buradan yazıyorum. Resimler pek net değil ama sorun gözüküyor. Acaba monitörde mi bir sıkıntı var. Çünkü eski monitörü bağladığımda böyle sorunlar olmuyor
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

Donanımsal bir hata olduğunu düşünmüyorum. Modlar arasında geçiş yaptın mı hiç bu ekrandayken ? yapmadıysan dene. Olmazsa servise göndermen en mantıklısı.

Arkadaşlar, yardımlarınız için teşekkür ederim fakat herşeyi denememe rağmen sorun çözülmedi. Ben de servisi aradım ve bugün içerisinde göndereceğim bakalım sonuç ne olacak...

Arkadaşlar monitörüm servisten geldi. Donanımsal bir arıza olmadığını ve sistem reset atıldığını yazmışlar. Kontrol ettim sorun devam ediyor sizce ne yapmam gerekiyor ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı