BenQ SW240 alınır mı?

Untex

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Grafik tasarımıyla uğraşıyorum ve çizimler de yapıyorum. Baktığım zaman bu fiyatta panel olarak en gelişmiş monitör gibi duruyor, 2K monitör almaya kalktığımda tabii ki bunun fiyatına 4K monitörler de var fakat bu monitörde de 10 Bit panel var. Ben şunu sormak istiyorum bu monitörü almam daha mı sağlıklı herhangi bir 2k\4k 8Bit IPS monitörden? Üstüne Adobe RGB vs. de önemli.

IPS bir monitör aldığınızda bit çok önemli söylediğiniz gibi. 8 ve hatta 10bit olan TN paneller bile varken 10bit'den daha düşük rengi olan bir IPS panelin tercih edilmesini anlamsız buluyorum. Keza bu noktada TN ve IPS arasındaki tek fark sadece izleme açısı olarak kalıyor.

Verdiğiniz modele yukarıdaki linkten göz attığımda, hem 10bit olması hem de sRGB, AdobeRGB ve DCI-P3 gamutlarını %95 civarında destekliyor olması gayet işinizi görecek bir monitör olduğunu gösteriyor. Aslen fotoğraf, tasarım vb. konularda monitör işinin erbabı eizo ama tabi eizo için gerçekten önemli bir bütçe gerekmekte. Bu noktada, gayet panel olarak kaliteli bir model.

ViewSonic VP2768 2K modelini aldım dostum yorumun için teşekkürler en azından aklımdaki soruların bir kısmına cevap verdin bu monitörden sonra zaten daha üst düzey bir monitör alacağım en azından işimi görsün diye bütçeme göre aldım şu an.

ViewSonic VP2768 2K modelini aldım dostum yorumun için teşekkürler en azından aklımdaki soruların bir kısmına cevap verdin bu monitörden sonra zaten daha üst düzey bir monitör alacağım en azından işimi görsün diye bütçeme göre aldım şu an.

Hayırlı olsun. 8bit çok iyi bir tercih değil ama sanırım fiyatla alakalı bir durum var. Eğer o yüzdense, kendi fiyat aralığında güzel monitör. Umarım güzel işlere vesile olur da bir Eizo alacak bütçeyi sağlar size :)

Yeni konular

Geri
Yukarı