BenQ XL2411 1440X900 çözünürlüğe geçemiyorum

jaferon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle monitörüm BenQ XL2411 monitöre DisplayPort'um olmadığı için HDMI 2.1 ile bağlantı sağlıyorum. HDMI 2.1 ile bağlantı sağladığım içinde 144Hz alamıyorum tabii ki de. Fakat 1440x900 çözünürlükte 120Hz olduğunu fark ettim. Ama o çözünürlüğe geçiş yapınca da bilgisayar otomatikmen tekrar 1920x1080p çözünürlüğe geri dönüyor. Bazen geçiş yapmayı başarıyorum fakat oyuna girince yine masaüstü çözünürlüğüm 1920x1080p çözünürlüğe geri dönüyor. Sorunum bu arkadaşlar yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

Yanlışın var HDMI 1.2'dir o 2.1 değil. 1.4 ve üstü zaten 144Hz destekliyor. Monitörün HDMI'dan 60 üstü desteklemiyor 1080P'de bu yüzden DVI ile bağlaman lazım onun dışında çözünürlük değiştiğinde tekrar eskisi haline gelmesi ile ilgili bir fikrim yok.

Hayır 2.1 daha yeni aldım isterseniz link bile atabilirim aldığım modelin. @Silinen üye Benim zaten sorunum eski haline gelmesi. eski haline gelmese hiçbir sıkıntım yok.

Kablo 2.1 olabilir de Monitörün 1.4 maalesef ve 60Hz üstünü desteklemiyor HDMI üzerinden. 1440x900'de sabit kalman için de bilen arkadaşlar yardımcı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı