BenQ XL2411 monitörde 144 Hz için dönüştürücü önerisi

ypasaoglu

Hectopat
Daha fazla  
Dün geceden beridir yeni aldığım Benq XL2411 monitöründen 144Hz almaya çalışıyorum. Kullandığım dönüştürücüden olsa gerek 60Hz'den fazlasını bir türlü göremedim. Kullandığım bilgisayar Monster Tulpar T7 Nvidia GeForce GTX 1060 serisi ve fotoğraflardaki gibi çözünürlük ayarlarında 60Hz'den yukarısı yok.

Monitörle beraber dual-link DVI kablo geldi. Bilgisayarımda 2 tane mini displayport 1.3 var. Kullandığım dönüştürücü ise Prolink PMM350-0020. Recep Baltaş'ın sakın almayın dediği dönüştürücü :)

Peki görüntüyü aktarabilmem için ne kullanmam gerek? Monitörü geri de veremiyorum. 2 adet dönüştürücü birden kullansam olur mu? (Mini Displayport-Displayport ; Diplayport-DVI)
Çünkü Mini Displayport-DVI-D şeklinde ne dönüştürücü bulabiliyorum ne de kablo.

En son bulduğum ürün bu: Dark Mini Display Port - DVI-D Aktif Dönüştürücü (DK-HD-AMDPXDVIAC)
Sizce nasıl?

adasda.jpg asdas.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Display port kablosu alın. Hem daha güvenli hem daha güzel görüntü gelir.
Bilgisayarımda sadece 2 mini displayport ve hdmi çıkışı var. Monitörün de hmdi ve dvi-d çıkışı var. O yüzden illaki bi dönüştürücü kullanmak zorundayım.
Peki DVI-D kablo ile direk bağlayamıyor musun?
Malesef dönüştürücü şart. Yukarda da söylediğim gibi 2 dönüştürücü birden kullansam 144Hz değerini görebilir miyim acaba?

Recep Abi test etmiş anlaşılan o ürünü, kağıt üzerinde 2K 144HZ desteklediği yazsa da 1080P 60HZ veri aktarımına yetiyor anlaşılan gücü. Zaten bir keleklik olmasa Recep Abi "Almayın" diye konu açmaz.
HDMI sürümünden ötürü de 144HZ alamazsın hiçbir şekilde o monitörden. DP şart.

Yapman gereken şeyi kendin çözmüşsün. Erkek Mini DP to dişi DP dönüştürü ve DP kablo (dişi - erkek) alacaksın güzel güzel kullanacaksın. DP'nin 1.1 sürümü bile 1080P 144HZ hızı destekliyor zaten, DP'nin sürümleri konusunda problem yaşamazsın.

Elindeki ekran kartının tam marka modelini yaz, DP olmayan kart yoktur herhalde veya en azından DVI-I veya DVI-D. Yoksa kalın punto ile yazdığım kabloları al.

Son düzenleme:
Recep Abi test etmiş anlaşılan o ürünü, kağıt üzerinde 2K 144HZ desteklediği yazsa da 1080P 60HZ veri aktarımına yetiyor anlaşılan gücü. Zaten bir keleklik olmasa Recep Abi "Almayın" diye konu açmaz.
HDMI sürümünden ötürü de 144HZ alamazsın hiçbir şekilde o monitörden. DP şart.

Yapman gereken şeyi kendin çözmüşsün. Erkek Mini DP to dişi DP dönüştürü ve DP kablo (dişi - erkek) alacaksın güzel güzel kullanacaksın. DP'nin 1.1 sürümü bile 1080P 144HZ hızı destekliyor zaten, DP'nin sürümleri konusunda problem yaşamazsın.

Bağlantı arttıkça sorun olmaz değil mi? Kimi konularda dönüştürücüler verimi düşürür diye yazıyordu. En son çarem bu zaten. Fakat Mini DP - DVI kablosu veya dönüştürücüsü piyasada yok şaka gibi resmen ya da benim cahilliğim bulamadım bi türlü. Neyse bu dediğinizi deneyeceğim artık işe yaramazsa yine dönerim size. Çok teşekkür ederim.

Biz de iş amaçlı toplanan oyuncu sistemlerinde birden çok kabloyu uzatmak zorunda kalıyoruz. Kaliteli olduğu sürece 2 adet kabloyu birleştirmek problem yaratmaz. Sinyaller daha uzun metrelere kadar sorunsuz iletilebiliyor. Sadece kalite faktörü önemli.

Biz de iş amaçlı toplanan oyuncu sistemlerinde birden çok kabloyu uzatmak zorunda kalıyoruz. Kaliteli olduğu sürece 2 adet kabloyu birleştirmek problem yaratmaz. Sinyaller daha uzun metrelere kadar sorunsuz iletilebiliyor. Sadece kalite faktörü önemli.

İşte internet üzerinde öyle kaliteli kablo bulunmuyor. Hatta dönüştürücüler piyasada yok. Varsa bildiğiniz kaliteli 144Hz değerini elde edebileceğim 1920x1080 çözünürlük ve üstü, 24-bit ve üstü renk derinliğini destekleyen bir

1-) Mini Displayport to DVI-D Dönüştürücü ya da
2-) Mini Displayport to Displayport ve Displayport to DVI-D Dönüştürücüler

lütfen paylaşın 3 gündür hiç bir şey bulamadım çünkü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı