BenQ XL2411P'ye alternatif monitör önerisi

tankifaruk

Hectopat
Merhabalar, artık gına getirdi.

Hangi monitörü alacağıma bir türlü karar veremedim.Israrla bir arkadaş Benq bu modelini öneriyor.
Q6xNR0.png

Bütçe: Maks. 1600
Ne için kullanacaksın: Kod ağırlıklı
Sistemin özellikleri neler: GTX 1050 TI Gaming , 8 GB DDR4,RYZEN 1300X
eHI0G2.png

Ya da bu ürün ?

Lütfen bir arkadaşımız artık yardım etsin. :(

Merhabalar, artık gına getirdi.

Hangi monitörü alacağıma bir türlü karar veremedim.Israrla bir arkadaş Benq bu modelini öneriyor.
Q6xNR0.png

Bütçe: Maks. 1600
Ne için kullanacaksın: Kod ağırlıklı
Sistemin özellikleri neler: GTX 1050 TI Gaming , 8 GB DDR4,RYZEN 1300X
eHI0G2.png

Ya da bu ürün ?

Lütfen bir arkadaşımız artık yardım etsin. :(
Şimdi kısaca şunu belirteyim. VA panel bir ürün almanız Tryhard bir oyuncu değilseniz yararınıza olacaktır. Ancak FPS oyuncusuysanız Curved bir ekranda biraz zorlanabilirsiniz. Şahsen düz ekran ve curved ekranı deneyerek düz ekran bir monitör satın aldım. Nedeni FPS oyunlarında yatay düzlemde tek ekrana bakarken özellikle R6 gibi oyunlarda görüş zorluğu çekiyordum. Buna sizin karar vermeniz gerek. Ancak sorunuz için bir öneri yapmam gerekirse her türlü 2. monitörü öneririm. (Dediğim gibi FPS oyuncusuysanız Curved olmayan bir monitörü tercih edebilirsiniz. Test etme imkanınız varsa kesinlikle Curved ve düz ekran monitörü test edin.) (Ben Viewsonic 144Hz bir düz ekran bir monitör kullanıyorum bu arada.)

Kod yazıyor isen en az 27 inç monitörlere bakmalısın.
Pardon ben kod yazdığını görmemiştim. Katılıyorum en az 27 inç öneririm ben de.
Ciddi misiniz hocam :) Bu zamana kadar genellikle laptop kullandım.Ondan sonra "v3" satın aldım.Ve eski monitör ile kullandım.Ekran sarardı bilmiyorum. Gözüm bozulacak kıvama geliyordu bu yüzden monitör almaya karar verdim.

Onun dışında arkadaşlar curved hiç kullanmadım.En yakın zamanda mağazada test etmeye gideceğim.Aoc , Msi , Viewsonic , BenQ çok büyük kararsızlık içindeyim.Bu gruptan beklentim var.

27' Alacak kadar bütçe ayırmadım.

Ciddi misiniz hocam :) Bu zamana kadar genellikle laptop kullandım.Ondan sonra "v3" satın aldım.Ve eski monitör ile kullandım.Ekran sarardı bilmiyorum. Gözüm bozulacak kıvama geliyordu bu yüzden monitör almaya karar verdim.

Onun dışında arkadaşlar curved hiç kullanmadım.En yakın zamanda mağazada test etmeye gideceğim.Aoc , Msi , Viewsonic , BenQ çok büyük kararsızlık içindeyim.Bu gruptan beklentim var.

27' Alacak kadar bütçe ayırmadım.
O zaman, önerim şu şekilde: kod yazacaksanız en düşük VA panel öneririm bir yandan da oyun oynayacağınız için 144Hz ideal olur diye düşünüyorum. Marka olarak Msi, Viewsonic ve BenQ oldukça kaliteli markalar. AOC'u kullanmadığım için yorum yapamıyorum.

1050ti için 144HZ fazla gelir ileriye yatırım ise alabilirsin. Ancak 75Hz 5ms 27inç monitör senin için daha iyi olur.
Yeni bir monitör alacağı için bence 144Hz daha iyi olur çünkü artık 1080P 60Hz oyunculuğu terk ediyoruz. Özellikle yeni ekran kartlarıyla birlikte herkes 1080P'de 60 FPS'i değil 144 FPS'i hedefler oldu İPS ekran göz yormaması bakımından tabiki daha iyi olacaktır ama gelecekte yükseltme yaptığı zamansa ona yetersiz gelecektir diye düşünüyorum.

XL2411 Kullanan biri olarak önermem, zamanında alma nedenim ucuza yakalamam, o zamanlar VA panellerin bu kadar fiyatı düşük değildi ve performanslı da değildi. İlerde oyunda oynayacağım diyorsanız 144 Hz öneririm. 27" alırsanız ekrana birde yakından bakıyorsanız 1080P'de pixelleri sayarsınız. Kod yazdığınızı göz önüne alırsak çok uzağa koyamayacaksınız. Önerilerim MSI veya AOC.

Şöyle bir şey var. Öncelikle niyetim kesinlikle 1ms almak. Dediğim gibi curved bir monitör önceden kullanmadım.Bir arkadaşımın bana ısrarla benq önermesi beni ikna ediyordu.Sonra daha çok işin içine girince Msi , AOC Dikkatimi çekti.Dikkatimi çekmesinin nedeni ise VA panel kullanmaları benq va panel kullanmadığı için sırf tercih etmek istemiyorum.

Bu durumda : Curved + Va Panel || Düz Ekran + TD Panel kod yazarken , oyun oynarken , video izlerken , alt yazı okurken nasıl bir izlenim olacak bilmiyorum.Çok kafayı bozdum bu konu yüzünden bugün karar vermek istiyorum.Halen karar vermiş değilim , teşekkür ederim .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı