BenQ XL2411P'ye alternatif monitör önerisi

Şöyle bir şey var. Öncelikle niyetim kesinlikle 1ms almak. Dediğim gibi curved bir monitör önceden kullanmadım.Bir arkadaşımın bana ısrarla benq önermesi beni ikna ediyordu.Sonra daha çok işin içine girince Msi , AOC Dikkatimi çekti.Dikkatimi çekmesinin nedeni ise VA panel kullanmaları benq va panel kullanmadığı için sırf tercih etmek istemiyorum.

Bu durumda : Curved + Va Panel || Düz Ekran + TD Panel kod yazarken , oyun oynarken , video izlerken , alt yazı okurken nasıl bir izlenim olacak bilmiyorum.Çok kafayı bozdum bu konu yüzünden bugün karar vermek istiyorum.Halen karar vermiş değilim , teşekkür ederim .
Curved ile Düz ekran arasında öyle aman aman bir zorluk farkı yok. Özellikle moba oynuyorsan Curved çok daha güzel emin ol. FPS oyunlarında birazcık daha zor Düz ekrana göre bence. Tek farkları bu. (Bir de ekranı döndürdüğünde Curved monitör dikey kullanmaya pek müsait değil. Kod yazdığın için bunu da dikkate almanı öneririm dik olarak curved'te pek kod yazamayabilirsin.)

Curved ile Düz ekran arasında öyle aman aman bir zorluk farkı yok. Özellikle moba oynuyorsan Curved çok daha güzel emin ol. FPS oyunlarında birazcık daha zor Düz ekrana göre bence. Tek farkları bu. (Bir de ekranı döndürdüğünde Curved monitör dikey kullanmaya pek müsait değil. Kod yazdığın için bunu da dikkate almanı öneririm dik olarak curved'te pek kod yazamayabilirsin.)

Tekrardan merhaba, Benq almaya karar verdim.Ama G-Synch olmadığı için pek sıkıntıya girer miyim onu merak ediyorum.Bu konudaki düşüncen nedir hocam ?

Tekrardan merhaba, Benq almaya karar verdim.Ama G-Synch olmadığı için pek sıkıntıya girer miyim onu merak ediyorum.Bu konudaki düşüncen nedir hocam ?

Merhaba,

Eğer rekabetçi düzeyde FPS ya da Moba oynuyorsan VA ve IPS panele girmemen gerekiyor yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi. TN panel'den gitmen lazım keza Hz ve MS konusunda en iyi performansı TN panel veriyor. Bu noktada ZOWIE XL2411P alabileceğin en iyi monitörlerden.

Freesync ve benzer teknolojiler yüksek performans monitörlere ihtiyacı olan performansı veremeyen donanımı senkronize etmek için yaratılmış teknolojiler. Yani 240Hz monitörünüz var ama bilgisayarınız sabit bir şekilde 240Hz fps gönderemiyor. Freesync bu noktada devreye giriyor ve monitörün tazeleme hızı ile ekran kartının gönderdiği fps'yi eşliyor overall'da düşürerek.

Yani ekran kartın işlemcin ve diğer donanımların rahat rahat 144fps (XL2411p için) sağlayacak durumdaysa, sync teknolojisine çok takılmayabilirsin. Bu yüzden zaten herhangi bir Freesync ya da Gsync desteği olmamasına rağmen BenQ Zowie monitörleri turnuvalarda boy gösteriyor. Keza organizatörler turnuvalara düşük performans kasa koymuyorlar :)

Bende AOC ve zowie arasında kaldım AOC almaya düşünüyordum bende csgo oyuncusuyum ama hangisini alsam bilmiyorum ikisi de aynı fiyat 1400 TL zowie daha mı iyidir?

Bende AOC ve zowie arasında kaldım AOC almaya düşünüyordum bende csgo oyuncusuyum ama hangisini alsam bilmiyorum ikisi de aynı fiyat 1400 TL zowie daha mı iyidir?

Ben çoğunluk olarak cs go oynadığım için ve nette izlediğim videolar sonucu zowie tercih ettim. N11 deki kuponlar ile birlikte 1350 liraya denk geldi. İstediğim üzerine ölü piksel testi yapıp sorunsuz ürün gönderecekler. Vatan bilgisayara gittim. Curved oyuncu işi değil benim düşüncem. Dikkat dağıtıyor. Asus'un 1 2 modeli vardı renkleri çok güzel. Lakin onlarda hep asus tarafından yenilenmiş ürünler. Garanti kapsamında ama içime sinmedi.

Ben çoğunluk olarak cs go oynadığım için ve nette izlediğim videolar sonucu zowie tercih ettim. N11 deki kuponlar ile birlikte 1350 liraya denk geldi. İstediğim üzerine ölü piksel testi yapıp sorunsuz ürün gönderecekler. Vatan bilgisayara gittim. Curved oyuncu işi değil benim düşüncem. Dikkat dağıtıyor. Asus'un 1 2 modeli vardı renkleri çok güzel. Lakin onlarda hep asus tarafından yenilenmiş ürünler. Garanti kapsamında ama içime sinmedi.
Kuponu yazabilir misiniz bende zowie alacağım yabancı siteler de araştırdım BenQ öneriyorlar ve 2. Sıra da hep xl2411p var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı