BenQ XL2546 vs. ASUS VG259QM

Kral 280hz monitörü 165 de kullansak sıkıntı yaratır mı? Çünkü pubg steam de 280 üstü FPS alacağımı sanmıyorum. Csgo da alırım da 280hz bir monitörü 165e düşürürsek nasıl olur
Hiç sıkıntı olmaz ben 280hz monitörü 2500tlye aldım, çözünürlük 280hz olur, 165 fps alsan 165 hz olacak otomatik zaten, hz düşürmene de gerek yok.

ASUS VG259QM kullanıyorum çok memnunum, bir monitöre 3000-4000 TL verip neden TN panel alasın ki hiç mantığı yok, Input lag olarak ASUS VG259QM, BenQ XL2546K'den daha iyi, tepkime süresi olarak da bir fark olduğunu sanmıyorum. Bundan 2-3 yıl önce CS:GO gibi FPS oyunları için TN panel daha iyiydi ama günümüzde teknolojiyle IPS paneller TN panel kadar hızlı oldu hatta geçti, CS:GO profesyonel oyuncular 360Hz IPS panel monitörlere geçmeye başladı.Eki Görüntüle 1195631
TN panel monitörler daha hızlı demeyin, sonuçlar ortada IPS paneller zirvedeEki Görüntüle 1195633

İsterseniz IPS panel monitör kullanan CS:GO profesyonel oyuncuları atabilirim.
Hoparlörü'de var dizi film izlerken işine yarar.
Crosshair'de var kullanırım dersen işine yarar.

Hocam input lag görsellerin de BenQ 9.7 ASUS 9.5 Gösteriyor nasıl önünde oluyor BenQ'nun ASUS o sitede onu anlamadım.

Hocam input lag görsellerin de BenQ 9.7 ASUS 9.5 Gösteriyor nasıl önünde oluyor BenQ'nun ASUS o sitede onu anlamadım.
Hocam o puanlamada 60hz, 120hz, max hz, backlight strobing bunların input lagının ortalamasını alıyor, vg259qm 60hz'e alırsan 35ms input lagı var, yani genel input lag baya oradan düşmüş, ben max hz'yi baz aldım, böyle iyi tepkime süresi, iyi input lag değerlerine sahip monitörlerde aradaki ms farkı çok az, anlayamayacağım farklar için soluk renkli tn panel monitör tercih etmedim, ama sadece fps oyunları için tn panel monitörler bir numaradır.

Hocam o puanlamada 60Hz, 120Hz, Max Hz, backlight strobing bunların input lagının ortalamasını alıyor, VG259QM 60Hz'e alırsan 35ms input lagı var, yani genel input lag bayağı oradan düşmüş, ben Max Hz'yi baz aldım, böyle iyi tepkime süresi, iyi input lag değerlerine sahip monitörlerde aradaki ms farkı çok az, anlayamayacağım farklar için soluk renkli TN panel monitör tercih etmedim, ama sadece FPS oyunları için TN panel monitörler bir numaradır.

Kimse 60Hz kullanmayacağı için o zaman ASUS olan daha iyi değil mi?

Hocam o puanlamada 60Hz, 120Hz, Max Hz, backlight strobing bunların input lagının ortalamasını alıyor, VG259QM 60Hz'e alırsan 35ms input lagı var, yani genel input lag bayağı oradan düşmüş, ben Max Hz'yi baz aldım, böyle iyi tepkime süresi, iyi input lag değerlerine sahip monitörlerde aradaki ms farkı çok az, anlayamayacağım farklar için soluk renkli TN panel monitör tercih etmedim, ama sadece FPS oyunları için TN panel monitörler bir numaradır.

Our Monitor Input Tests: Input Lag ve bu sitede şu an ilk sıralarda ASUS-VG259QM. Bu yok neden acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı