BenQ Zowie XL2411 120 Hz ve 144 Hz alamama problemi

ptcN

Hectopat
Merhabalar,

Elimde Omen by HP'nin 17-AN003NT modeli mevcut. Bu laptop, mini Displayport çıkısından direkt olarak BENQ Zowie XL2411 'in DVI-D kısmına bağlıyorum. HDMI ile bağladığımda da yine 60 Hz görebiliyorum sadece. Başka bir monitörü Samsung 27" CFG73 Gaming monitörünü HDMI ile bağladığım zaman otomatik olarak 120Hz algılayıp ona geçiyor. Ama BENQ bağladığım zaman 60hz takılı kalıyor. Nvidia denetim masasından baktığım zaman sadece 60 Hz var. Çevirici olarak şu ürünü kullanıyorum. Bunu başka bir yerde test etmedim ama yine de HDMI ile 120 Hz almam gerektiğini düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün açıklaması bu şekilde. DVI-DL ile bağlamanız gerekiyor anlaşılan. Gerçi yazmışsınız pardon. Fark etmemişim.
Screenshot_1.png

HDMI portonun sürümü önemli bu noktada. Eğer 2.0 değilse istediğiniz değerleri alamamanız normal.
Diğer denediğim monitörde alıyorum 120hz. O yüzden benim çıkışımda bir sıkıntı yok. Monitörü arkadaşım 144hz kullanıyordu zaten sorun başka bir şey ama bulamıyorum.

Ürünün açıklaması bu şekilde. DVI-DL ile bağlamanız gerekiyor anlaşılan. Gerçi yazmışsınız pardon. Fark etmemişim.Eki Görüntüle 317992

Aynen DVI-D ile bağladım ama 120 hz bile göremiyorum HDMI ile. :(
Var mı acaba bir bilgisi olan?

Son düzenleme:
Hocam aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum acaba driverı yüklemeyi denedin mi?
Evet hocam denedim. Display Pilot diye bir uygulaması onu kurdum HDMI bağladığımda 1920x1080 60hz böyle gözüküyor. mini DVI bağladığımda Timing Recommendation 'da 1920x1080 120hz gözüküyor fakat Current Timing kısmında yine 60hz bir şey değişmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı