BenQ Zowie XL2411k parlaklık ayarı nasıl olmalı?

Hamza Karakaya

Centipat
Arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim.

BenQ Zowie XL2411k adlı ürünü satın aldım. DyAc modunu (Premium) yapınca ekran parlaklığı çok düşüyor ve renkler çok soluyor.
Standart moddayken DyAc kapatinca da normal oluyor. Ne yapabilirim?

Hocam ben şöyle kullanıyorum.

Parlaklık: 80 AMD ayarlarından ise
Kontrast: 75 Parlaklık -6
Black Equalizer: 0 Kontrast 76
Low Blue Light: 0 Doygunluk 200
Color Vibrance: 11
Sharpness: 7
Gamma: 2 veya 3

Merhaba Hamza,

Öncelikle ürünümüze olan ilgin için çok teşekkürler.

XL2411K modelimiz Paylaşılabilir XL Ayarları uygulaması ile uyumludur. Aşağıda paylaşacağım websitesinden uygulamamızı indirip, yine aynı sitede bulunan çeşitli oyunlar için özel hazırladığımız cfg dosyalarını uygulamaya kurup monitörüne yükleyebilirsin.

Çok yakında XL-K serisi monitör kullanan profesyonel oyuncuların profillerini de sitemize ekleyeceğiz, böylelikle onların ayarlarını da indirip kullanabileceksiniz;

İyi forumlar dileriz.

Merhaba Hamza,

Öncelikle ürünümüze olan ilgin için çok teşekkürler.

XL2411K modelimiz Paylaşılabilir XL Ayarları uygulaması ile uyumludur. Aşağıda paylaşacağım websitesinden uygulamamızı indirip, yine aynı sitede bulunan çeşitli oyunlar için özel hazırladığımız cfg dosyalarını uygulamaya kurup monitörüne yükleyebilirsin.

Çok yakında XL-K serisi monitör kullanan profesyonel oyuncuların profillerini de sitemize ekleyeceğiz, böylelikle onların ayarlarını da indirip kullanabileceksiniz;

İyi forumlar dilseriz.
Merhabalar :))) Benim sorumun tam cevabı bu değil. Sormak istediğim tek şey şu. Dyac off /dyac high/dyac premium arasındaki parlaklık neden azalıyor. high ve premiumda parlaklık azalıyor. Ama ayara baktığımda parlaklık 100 gözüküyor.

Merhaba Hamza,

Kusura bakma :) Genel parlaklık ayarı ile ilgili olduğunu düşündüm sorunun.

XL2411K modelinin panelinde 320cdm2 parlaklık bulunmaktadır. Bu değer aslen kendi sınıfındaki diğer 144hz modeller arasında yüksek bir değer. DyAc teknolojisinin çalışma prensibinden dolayı (aslen 240hz monitörlerde tam randımanlı çalışmaktadır), 144hz'e adaptasyonunda bulanıkları 240hz'deki gibi önleyebilmesi adına monitör parlaklığı 70 80 cmd2 kadar düşmektedir DyAc açıldığında. 250cdm2 parlaklık zaten bu banttaki monitörler için standart bir parlaklık yüksekliğidir.

DyAc teknolojisi çok beğenilen ve tercih edilen bir motion blur reduction teknolojisi olduğundan, çok uzun zamandır 144hz modellerimizde de bu teknolojiyi istiyordu kullanıcılarımız. Bu yüzden opsiyonel bir şekilde XL2411K modelimize ekledik. Eğer bulanıklık problemi yaşamıyorsan DyAc kapalı kullanabilirsin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bununla birlikte her türlü soru için [email protected] adresinden de bize ulaşabilirsin.

Görüşmek üzere :)

Geri
Yukarı