BenQ Zowie XL2411K vs ASUS 24" VG248QG

BenQ daha iyi. BenQ tamamen E-SPOR oyun için üretilmiş bir monitör. Asus klasik bir TN panel kalitesiz degil ama BenQ ile kıyaslayınca özellikleri yetersiz kalıyor.

Asus 24 " VG248QG

BenQ Zowie XL2411K

Bu 2 monitör arasında çok kaldım. Bu iki monitör arasındaki artıları ve eksileri söyleyebilir misiniz?
Hangisini neden almalıyım.
Oynadığım oyun türleri: FPS, MOBA

Herkes yazmış zaten. Panel olarak AUO ikisi de zaten. AUO Acer ve BenQ'nun panel firması. En başarılı TN'i onlar yapıyor. İki model arasında çok bir fark yok. Tek fark 30nitlik parlaklık farkı asus'da daha yüksek.

Ha öte yandan XL2411K'da Black Equalizer, Color Vibrance, Dyac ve s-switch özellikleri var. Black equalizer ve color vibrance fps oyunlarında önemli. BE ile siyah contrastı parlatıp, siyah gamması ile sadece karanlık yerleri parlatabiliyorsun. Çoğu monitörde bu teknoloji var ama en iyisi Zowie'ninki, Viewsonic'in de fena değil. Color Vibrance ise zaten fps oynuyorsan nvidia digital vibrance'dan biliyorsundur, renkleri daha vibrant/canlı hale getirip haritalardaki detayları çok daha net seçmeni sağlıyor. Atıyorum PUBG oynarken, dağın tepesindeki adamı daha net görüyorsun. Ya da Valorant'ta karakterlere kontür koyduğunda, vibrance da açınca çok daha net hale geliyor. Hem Nvidia'dan hem de monitörden açıp kullanabilirsin, birbirleri ile uyumlulular.

Dyac zaten piyasadaki en iyi blur reduction teknolojisi, anlatmama bile gerek yok. Sweep ya da flick yaptığında monitörler bulanıklaşır, onu engelliyor, çevreni ve karanterleridaha net seçiyorsun. S-switchi de monitörün uzaktan kumandası olarak düşün.

Asus'da da ekranın ortasına koyabildiğin yapay crosshair var sfjgdhgdsç

XL2411P biraz daha iyi XL2411K'ya göre inputlag konusunda. Lakin XL2411K'da da DyAc var. Yabancı forumlarda da böyle bir muhabbet dönüyor. Blurbuster'dan detaylı inceleyenler olmuş oradan bakabilirsin.
Hocam sana minnettarım. Monitörler hakkında tüm mesajlarını okudum. Ben de XL2411K almak istiyorum. Ama bu son yazdığın beni çok üzdü. Gerçekten input lag konusunda X2411Pnin gerisinde mi ? İçim rahatlat nolur 😂. Ve XL2411Kda dyac açıkken düşen parlaklık sıkıntı yaratır mı? Oda ampulüm açık oynuyorum😄(color vibrance açınca gözümü çok yoruyor şu anki ekranımda. Ondan dolayı oda ışığım açık şekilde oynuyorum)

Hocam sana minnettarım. Monitörler hakkında tüm mesajlarını okudum. Ben de XL2411K almak istiyorum. Ama bu son yazdığın beni çok üzdü. Gerçekten input lag konusunda X2411Pnin gerisinde mi ? İçim rahatlat nolur 😂. Ve XL2411Kda dyac açıkken düşen parlaklık sıkıntı yaratır mı? Oda ampulüm açık oynuyorum😄(color vibrance açınca gözümü çok yoruyor şu anki ekranımda. Ondan dolayı oda ışığım açık şekilde oynuyorum)

Teşekkür ederim.

Ben incelemeler üzerinden yazdım o yorumu. Bu tamamen sistemsel bir şey de olabilir. Ben XL2411P'mi satıp XL2411K aldım. oyun akışı konusunda bir gerileme kesinlikle yok. OSD ayarlarındaki güncellemeleri çok beğendim. Ayaklık güncellemesini çok beğendim. Özellikle 2. monitör olarak çok az alan kaplıyor ayağı.

Parlaklık konusunda evet DyAc açıldığında fark edilen bir parlaklık azalması var ama gör olmuyorsun yani. DyAc açacağım oyunlarda farklı renk ayarları ile başka bir profil oluşturup yaptım. O biraz kotardı. DyAc biraz opsiyonel. Keza zaten Blur Reduction olayı en iyi 240hz'de çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı