BenQ Zowie XL2411K vs ASUS 24" VG248QG

Teşekkür ederim.

Ben incelemeler üzerinden yazdım o yorumu. Bu tamamen sistemsel bir şey de olabilir. Ben XL2411P'mi satıp XL2411K aldım. oyun akışı konusunda bir gerileme kesinlikle yok. OSD ayarlarındaki güncellemeleri çok beğendim. Ayaklık güncellemesini çok beğendim. Özellikle 2. monitör olarak çok az alan kaplıyor ayağı.

Parlaklık konusunda evet DyAc açıldığında fark edilen bir parlaklık azalması var ama gör olmuyorsun yani. DyAc açacağım oyunlarda farklı renk ayarları ile başka bir profil oluşturup yaptım. O biraz kotardı. DyAc biraz opsiyonel. Keza zaten Blur Reduction olayı en iyi 240hz'de çalışıyor.
Teşekkür ederim hocam. Az önce sipariş ettim. Dyac açıkken hangi ayarları önerirsin? (valorant,csgo)

Black Equalizer'ı 12 falan tutuyorum ben oyunda. Color Vibrance ise biraz sana kalmış. Valorant ya da CS:GO'da boş bir harita açıp bot sok. Haritada karakterler arka plandan net olarak ayrıştığı noktaya kadar artır. Eğer Nvidia ekran kartın varsa onun Digital vibrance'ı ile beraber çalışıyor bu arada.

Black Equalizer'ı 12 falan tutuyorum ben oyunda. Color Vibrance ise biraz sana kalmış. Valorant'ya da CS:GO'da boş bir harita açıp bot sok. Haritada karakterler arka plandan net olarak ayrıştığı noktaya kadar artır. Eğer NVIDIA ekran kartın varsa onun Digital Vibrance'ı ile beraber çalışıyor bu arada.

Anladım. Bende RX 5500 XT var. AMD doygunluk ayarı ile de uyumlu mudur? Uyumluysa monitörde color vibrance değeri ile ekran kartındaki doygunluk değeri arasında nasıl bir oran yakalamam lazım. En azından sen NVIDIA Digital vibrance ile monitör color vibrance değerlerini söyleyebilir misin?

Digital vibrance ile stackleniyor Color Vibrance.

Abi o tamamen senin göz konforun ve rahatlığın ile alakalı. Biliyorsun renk öznel bir şey. Herkesin gözü renkleri aynı şekilde işlemiyor. Yani renk körü olup bunu yıllarca fark etmeyen insanlar var. Aynı rengi farklı tonlarda gören insanlar var.

Bu noktada konu renk ayarları olduğunda, sana tavsiyem şu olabilir. Dust 2 aç. Burada botları ekle ve CT tarafında midde etrafına bak. Arkaplandan rakipleri en net ayırt ettiğin değere kadar getir Color Vibrance'ı. Bende bu 12 civarı falan. Bu sende farklı olabilir.

Daha sonra alt tünele git. Oradaki karanlığa bakarak black equalizer'ını ve brightness'ını ayarla. Parlaklığı çok yükseltmene gerek yok, keza black equalizer'ın olayı o zaman ekranı tamamen parlatmadan karanlığa detay vermek.

Digital vibrance ile stackleniyor Color Vibrance.

Abi o tamamen senin göz konforun ve rahatlığın ile alakalı. Biliyorsun renk öznel bir şey. Herkesin gözü renkleri aynı şekilde işlemiyor. Yani renk körü olup bunu yıllarca fark etmeyen insanlar var. Aynı rengi farklı tonlarda gören insanlar var.

Bu noktada konu renk ayarları olduğunda, sana tavsiyem şu olabilir. Dust 2 aç. Burada botları ekle ve CT tarafında midde etrafına bak. Arkaplandan rakipleri en net ayırt ettiğin değere kadar getir Color Vibrance'ı. Bende bu 12 civarı falan. Bu sende farklı olabilir.

Daha sonra alt tünele git. Oradaki karanlığa bakarak black equalizer'ını ve brightness'ını ayarla. Parlaklığı çok yükseltmene gerek yok, keza black equalizer'ın olayı o zaman ekranı tamamen parlatmadan karanlığa detay vermek.
Teşekkür ederim. Monitör bugün geldi. Dpi kablosonu takarken yanlışıkla ekrana sürttüm 1cmlik çizik var :) nazar değdirdim sanırım 😔

Monitör'de çıkan parçalarda amerikan tipi fiş çıkıyormuş doğru mudur?

Monitör: BenQ Zowie XL2411K

Monitör'de çıkan parçalarda amerikan tipi fiş çıkıyormuş doğru mudur?

Monitör: BenQ Zowie XL2411K
Yok bana normal geldi. Arada oluyo o, başka ülkede üretiliyor sonuçta. Karışıklık olmuştur denk gelmiştir birilerine. Gidip düz power kablosu alsan çalışır ya da mail atarsın firmaya "bana yabancı kablo çıktı" diye, gönderirler normal kablo.

Samsung telefonda bi kere bana kablosuz gelmişti, istedim gönderdiler şarjının kablosunu. Monitörde başıma gelmedi hiç ama.

XL2411P biraz daha iyi XL2411K'ya göre inputlag konusunda. Lakin XL2411K'da da DyAc var. Yabancı forumlarda da böyle bir muhabbet dönüyor. Blurbuster'dan detaylı inceleyenler olmuş oradan bakabilirsin.
DyAc inputlag yapığı konusunda yorumlar okumuştum fakat xl2411p nin xl2411k dan daha düşük input lag sunması gerçek ise eğer üzer.

Geri
Yukarı