BenQ Zowie XL2411k vs ASUS 27" VG278Q

Utku1351

Centipat
Daha fazla  
Sizce hangisini almalıyım? İkisi de 1ms 144Hz TN panel şu anlık BenQ almayı düşünüyorum sizin de fikirlerinizi alayım.

Ben tn panelin tepki suresi daha gelismis diye biliyorum ve sadece oyun amacli kullanicam

TN paneller son yıllarda oldukça geri planda kaldı çünkü IPS ve VA paneller tepkime süresi tarafında oldukça gelişti. Şu an büyük firmalar neredeyse TN panelli ürün piyasaya sunmuyor zaten. FHD düşünüyorsanız bu ürünü değerlendirin bence.

Asus kullanıyorum kesinlikle tavsiye etmem. :)

6914376a-eb40-401f-82d4-8026aa08c805.jpg

Söz konusu FPS oyunları ve Espor olduğu zaman sadece tepki süresi, yenileme hızı değil, monitörlerin input lag değerleri ve monitör üzerindeki özel teknolojiler de çok önemli olduğundan Zowie olarak halen TN panel kullanmaktayız. Input lag değerleri çok düşük olan, yine düşük tepki süreli ve yüksek hz değerine uzun vadede istikrarlı bir şekilde performans verebilecek olan TN paneller halen espor'da en çok kullanılan panel tipidir.

Lakin öte yandan görüntü açısı ve renk optimizasyonu olarak IPS ve VA paneller daha avantajlı olduğu için daha casual oyunlar oynayanlar VA ve IPS panel tercihinde bulunuyor.

Bu noktada eğer rekabetçi seviyede FPS oyunları oynuyorsanız XL2411K modelimiz doğru bir tercih olacaktır. Fakat öte yandan video izlemek, sosyal medya kullanımı gibi kullanımlara da önem veriyorsanız bu noktada EX2510S modelimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

165Hz ve 1ms MPRT - 2ms GtG tepki süresi bulunmaktadır ve IPS paneldir.

BenQ olarak ZOWIE XL Serisi monitörlerimizle Esporcu ve rekabetçi oyunculara özel ürünler geliştiriyoruz. Fakat daha AAA oyunlar, genel kullanım ile birlikte hem oyun hem izleme deneyimi isterseniz MOBIUZ serimizdeki EX2510S ve EX2710S modellerimiz daha uygun olacaktır.

Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Sağlıklı günler dileriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı