BenQ Zowie XL2566k 24.5" 0, 5ms 360Hz monitör alınır mı?

Ustteki mesajlari goz ucuyla okudum ama XL2546K su an icin kesinlikle overpriced bir urun, tavsiye etmiyorum. DyAc+ cok onemsedigin bir sey ise Viewsonic XG2431 alir gecersin. Neredeyse yari fiyatina satiliyor ve DyAc+ gibi cok iyi calisan PureXP teknolojisini bunyesinde barindiriyor.

IMG_5210 (1) (1).png

Forumda akilalmaz derecede BenQ fanboylugu yapan insanlar var, kesinlikle objektiflikten uzak maalesef bu insanlar. XL2546K'nin renk kalitesine iyi diyecek kadar fanboyca konusuyorlar.

XL2566K desen 23.000 liraya 1080p 360 Hz, peh :D 23.000 lira verdigin bir cihaz ne olursa olsun isterse sana aim assistant versin 1080p olmamali. Ben oyuncuyum oyleyim boyleyim laflarinin arkasina siginmak kendini avutmaktan baska bir sey degildir.

Konu başlığı altında bu monitörün renk kalitesini gömenleri ciddiye alma. Aynen bu monitörü şuan kullanıyorum ve çoğu ips panellerden daha iyi görüntü kalitesi var. Hatta geçenlerde bir arkadaşımı evime davet ettim. Grafiklere bayıldı abartmıyorum. TN panel görüntü olarak diğer panellere göre geride olabilir evet fakat zowienin bu monitörünü o kadar iyi ayarlamışlar ki herhangi ips panel bir monitörle arasındaki farkı zor ayırt edersin. Şahsen ips panel monitör de kullandım ve buna dayanarak söylüyorum.

Peki sence bu sistemle 360 Hz de sorun yasar miyim? Yırtılma gibi veya baska bir problem.

Bilmiyorum ama zannetmiyorum sistemin iyi gibi duruyor bilenlere sorman lazım onlar yardımcı olurlar. Yırtılmalarda V-Sync açarsın öyle bir durum olursa.

Ustteki mesajlari goz ucuyla okudum ama XL2546k su an icin kesinlikle overpriced bir ürün, tavsiye etmiyorum. DyAc+ cok onemsedigin bir şey ise ViewSonic XG2431 alir gecersin. Neredeyse yari fiyatina satiliyor ve DyAc+ gibi cok iyi calisan PureXP teknolojisini bunyesinde barindiriyor.

Eki Görüntüle 2168509

Forumda akilalmaz derecede BenQ fanboylugu yapan insanlar var, kesinlikle objektiflikten uzak maalesef bu insanlar. XL2546K'nin renk kalitesine iyi diyecek kadar fanboyca konusuyorlar.

XL2566k desen 23.000 liraya 1080p 360 Hz, peh :D 23.000 lira verdigin bir cihaz ne olursa olsun isterse sana aim assistant versin 1080p olmamali. Ben oyuncuyum oyleyim boyleyim laflarinin arkasina siginmak kendini avutmaktan baska bir şey degildir.

O resimdekilere pek aldırış etmeyin derim oyun içinde kendi monitörümün testini yaptım hiç alakası bile yok tamamen pazarlama, 0 ghosting var monitörümde gayet iyi işliyor.

Konu başlığı altında bu monitörün renk kalitesini gömenleri ciddiye alma. Aynen bu monitörü şu an kullanıyorum ve çoğu IPS panellerden daha iyi görüntü kalitesi var. Hatta geçenlerde bir arkadaşımı evime davet ettim. Grafiklere bayıldı abartmıyorum. TN panel görüntü olarak diğer panellere göre geride olabilir evet fakat Zowie'nin bu monitörünü o kadar iyi ayarlamışlar ki herhangi IPS panel bir monitörle arasındaki farkı zor ayırt edersin. Şahsen IPS panel monitör de kullandım ve buna dayanarak söylüyorum.

Peki sence ASUS ROG 380 Hz 0.3 ms bir monitörü var cok arada kaldım. Bu arada benim icin oyun disinda goruntu vermesede olur ben sırf kalite ve performans istiyorum.

Konu başlığı altında bu monitörün renk kalitesini gömenleri ciddiye alma. Aynen bu monitörü şu an kullanıyorum ve çoğu IPS panellerden daha iyi görüntü kalitesi var. Hatta geçenlerde bir arkadaşımı evime davet ettim. Grafiklere bayıldı abartmıyorum. TN panel görüntü olarak diğer panellere göre geride olabilir evet fakat Zowie'nin bu monitörünü o kadar iyi ayarlamışlar ki herhangi IPS panel bir monitörle arasındaki farkı zor ayırt edersin. Şahsen IPS panel monitör de kullandım ve buna dayanarak söylüyorum.

Görüntü kalitesi dediğiniz gibi bende de harika eski modelleri gibi veya başka modelleri gibi değil görüntüsü bayağı iyi ve TN panelin parlatma özelliğide var :)

Peki sence ASUS ROG 380 Hz 0.3 ms bir monitörü var cok arada kaldım. Bu arada benim icin oyun disinda goruntu vermesede olur ben sırf kalite ve performans istiyorum.

Eğer FPS oyunu ağırlıklı olacaksa BenQ Zowie en iyisi gerçi onun dışında bile istenileni çok rahatlıkla karşılıyor bu monitör, aldığın zaman başka bir monitörede ihtiyacın kalmayacak.

Görüntü kalitesi dediğiniz gibi bende de harika eski modelleri gibi veya başka modelleri gibi değil görüntüsü bayağı iyi ve TN panelin parlatma özelliğide var :)

Eğer FPS oyunu ağırlıklı olacaksa BenQ Zowie en iyisi gerçi onun dışında bile istenileni çok rahatlıkla karşılıyor bu monitör, aldığın zaman başka bir monitörede ihtiyacın kalmayacak.

Ben ASUS ROG hem daha ucuz hem.
Ms Hz degeri daha iyi diye bir arada kaldım ama bilemiyorum.

Alacağın monitör Zowie o zaman dostum. Ama yerinde olsam acele etmem. 540 Hertz monitörler yolda geliyor Zowie'nin. Onu al ömürlük kullan.

Onu kullanacak bir sistemim de yok param da yok şu an 😂

O resimdekilere pek aldırış etmeyin derim oyun içinde kendi monitörümün testini yaptım hiç alakası bile yok tamamen pazarlama, 0 ghosting var monitörümde gayet iyi işliyor.
XL2546K'de de gayet iyi isliyor zaten, olay DyAc+ vs PureXP degil. Her ikisi de isini oldukca iyi yapabilen iki teknoloji. Buradaki temel olay XL2546K ayni isi 16.000 liraya sunuyorken XG2431 ayni isi 9.000 liraya sunuyor.

Ben en iyisi monitörün renk kalitesini göstereyim anlarsın ne demek olduğunu :)

20240325_172840.jpg

20240325_173017.jpg

20240325_172915.jpg

Bak renkler bayağı canlı bir de ben şu an 2'de tutmuşum ayarı onu 1E alınca daha da canlı oluyor düşün yani 😂 2'de olmasına rağmen bu kadar canlı, performansına gelecek olursak FPS oyunları konusunda BenQ'den daha iyisi yok adı üstünde BenQ BenQ FPS oyunları için tasarlanmış inanmıyorsan xantaresin videosunu atabilirim oda kullanıyor.

Geri
Yukarı