Berber, çırağa ne kadar verir?

RbeD

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim sürekli olarak gittiğim bir berber çırak arıyormuş, 1 tane çırağı var zaten 1 tane daha alacakmış, beni istiyor, lüks bir yer, çok işlek bir yer. Haftalık ne kadar vermeli sizce 2 ay çalışacağım sonra LGS zaten (13 yaşındayım 8'e geçtim daha yeni) (beni seviyorlardır muhtemelen bilememde bayağı iyiler bana karşı) 6 koltuk var.

Arkadaşlar benim sürekli olarak gittiğim bir berber çırak arıyormuş, 1 tane çırağı var zaten 1 tane daha alacakmış, beni istiyor, lüks bir yer, çok işlek bir yer. Haftalık ne kadar vermeli sizce 2 ay çalışacağım sonra LGS zaten (13 yaşındayım 8'e geçtim daha yeni) (beni seviyorlardır muhtemelen bilememde bayağı iyiler bana karşı) 6 koltuk var.

Günlük en az 100 alırsın diye düşünüyorum üstüne lüks olduğundan bahşiş de gelir.

İşi ogretecekse gir. Ben 3 sene boyunca akraba yanında çıraklık yapmıştım, getir götür işleri yaptırmıştı hep. Isi öğretmedi.

Berberler genelde para vermez. Daha önceden çalışmıştım. 12 yaşımda. İşi öğrenirsin bahşişler sana yeter diyordu. Diğer berberlerde benim gibi çalışan 3 kişi daha vardı. Bir dayak yiyorlardı. Benim çalıştığım yerde öyle birşey yoktu. Ne vicdansız insanlar vardı. Nasıl insanlarla denk geldik harbiden.

Geri
Yukarı