Berserk hangi dilde okunmalı?

Devrim Sama

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar bir konuda sizlere danışmak istedim. Berserk'in Deluxe mangasını satın aldım ve öyle okuyorum. Basım kalitesi muazzam, üstüne İngilizce çeviri de kaliteli duruyor ama bana biraz ağır geldi. Ara ara durup bazı kelimelere bakmak zorunda kalıyorum bu da sürükleyiciliği ve okuma kalitesini düşürüyor. Fakat Türkçe çevirisi hakkında yorumları pek olumlu bulmadım ayrıca dijital okumak da mangayı elde tutmanın keyfini ne kadar verir bilmiyorum. Sizce İngilizce mi devam etmeliyim yoksa Türkçe olarak dijital mi okumalıyım? Fikirleriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce de alıcağınız zevki Türkçe de alamayabilirsiniz. Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi fiziksel olarak okumak dijital ortamdakine nazaran daha kolay ve keyiflidir.

Ancak sık sık durup kelime araştırıyorsanız Türkçe'ye geçmenizi öneririm ki hikaye bütünlüğünü sağlayabilesiniz.

İngilizce de alıcağınız zevki Türkçe de alamayabilirsiniz. Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi fiziksel olarak okumak dijital ortamdakine nazaran daha kolay ve keyiflidir.

Ancak sık sık durup kelime araştırıyorsanız Türkçe'ye geçmenizi öneririm ki hikaye bütünlüğünü sağlayabilesiniz.
O zaman sanırım İngilizce okumaya devam edeceğim. Fikriniz için çok teşekkürler. 😊

Geri
Yukarı