Berserk Manga nereden okunmalı?

kadirr61

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir sürü anime ve az da olsa manga bitirmiş olarak sonunda Berserk'e başlamaya karar verdim. Biraz araştırdım ama herkes farklı bir şey diyor. Kimi İngilizce oku, kimi golden. Arc'ı izle diyor. Animeyi izlemeyi düşünmüyorum. Ben de o kadar İngilizce yok. Okursam Türkçe okuyacağım ve hangi siteden okumalıyım? Bu işin doğrusu nedir aydınlatabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben bir sürü anime ve az da olsa manga bitirmiş olarak sonunda Berserk'e başlamaya karar verdim. Biraz araştırdım ama herkes farklı bir şey diyor. Kimi İngilizce oku, kimi golden. Arc'ı izle diyor. Animeyi izlemeyi düşünmüyorum. Ben de o kadar İngilizce yok. Okursam Türkçe okuyacağım ve hangi siteden okumalıyım? Bu işin doğrusu nedir aydınlatabilecek var mı?
burdan okuyabilirsin

Yapacağın son şey animesi izlemek olsun. İngilizcen yok maalesef Türkçe okuyacaksın tortuga çeviriden oku ve harfli kısımlardan değil de sayılı bölümlerden başla. spoiler yememek için bir de yorumlarada bakma spoiler garanti yersin.

Sağolun hocam.İyi sosyaller.

Yapacağın son şey animesi izlemek olsun. İngilizcen yok maalesef Türkçe okuyacaksın tortuga çeviriden oku ve harfli kısımlardan değil de sayılı bölümlerden başla. spoiler yememek için bir de yorumlarada bakma spoiler garanti yersin.
Hocam tortuga çeviriden okuyacağım.Site zaten sıraya koymuştur bölümleri değil mi?

Sağ olun hocam. İyi sosyaller.

Hocam tortuga çeviriden okuyacağım. Site zaten sıraya koymuştur bölümleri değil mi?

Hayır normalde bu tür mangalarda hikayenin çok ilerisi en başa koyuyolar. sende spoiler yeme diye başları okuma dedim. istiyorsan okuyadabilirsin ama şimdiye kadar ki böyle bir serinin spoilerini de yemediysen şaşırdım biraz.

sayı dediğim kısımda burası
1705501423178.png

Bir de bir uyarım olacaktı size berserk diğer mangalara benzemez. kan vahşet vs. manganın girişindede böyle yazılar oluyor.

Dosya Ekleri

• 00.jpg
    00.jpg
    127,4 KB · Görüntüleme: 53
Hayır normalde bu tür mangalarda hikayenin çok ilerisi en başa koyuyolar. sende spoiler yeme diye başları okuma dedim. istiyorsan okuyadabilirsin ama şimdiye kadar ki böyle bir serinin spoilerini de yemediysen şaşırdım biraz.

sayı dediğim kısımda burası Eki Görüntüle 2087479

Bir de bir uyarım olacaktı size berserk diğer mangalara benzemez. kan vahşet vs. manganın girişindede böyle yazılar oluyor.
Kandan yana sıkıntı yok.Severim öyle şeyleri.Peki o bölümlere ne zaman geçeceğim.Berserk 01 den itibaren sonuna kadar okuduktan sonra değil mi?

Bu sorunun tek doğru cevabı var. Danke Empire versiyonunu bulup onu okuman. İngilizcem yok onu okuyamam mecbur türkçe okuyacam diyorsun, okuyacağın şeyin yazarın yazdığıyla en azından 280lere kadar pek alakası olmayan bir şey olduğunu bil. Okumaya yine oku ama bunu bilerek oku. Başka bir ekip o kısımları sıfırdan çevirmeye başladı ama onlar da çok gerideler. Mangadexde vardı.

Harflerden başlama direk chapter 1den başla o kısmı 200lerden sonra oku denilen 3 ciltlik ilk arca gelince; arkadaşın dediği gibi spoilerlık bi durum yok. Öyle olsa ileriki bölümlerinde geçmişe giden her seriden spoiler yemiş olurdun. 0adan başla sırayla git.

Geri
Yukarı