Berserk mangasında Deluxe ile normal versiyon arasındaki fark nedir?

Dante Zoldyck

Centipat
Daha fazla  
Merhaba! Yaklaşık 3 ay önce 1999 yapımı berserk animesini bitirdim ve seri çok hoşuma gitti ancak gözlemlediğim kadarıyla, yeni çıkan seriler Berserk kadar kaliteli değil. Bu nedenle Berserk mangasını edinmeyi düşünüyorum. Bu bağlamda aklımda birkaç soru oluştu.

İlk sorum, Berserk mangası toplam kaç ciltten oluşuyor?

İkinci sorum, Berserk Deluxe ile normal versiyonu arasındaki fark nedir?

Üçüncü sorum ise, mangayı nasıl okumalıyım? Sadece cilt sayısına mı göre, yoksa başka bir şey yapmam gerekiyor mu?

Son olarak, şu anki bilgilere göre normal manga versiyonunda 42 cilt bulunuyor ancak Deluxe versiyonunda sadece 13 cilt gördüm. Bu farkın sebebi nedir, açıklarsanız sevinirim.

1-) 42 cilt şu anda.
2-4) Deluxe 3 in 1 yani 13x3=39 cildi içeriyor. Farkın nedeni bu.
3-) İngilizce okumalısın. Yeniden çeviren bi grup gördüm ama çok geride. İlk arcı bile tamamlamamışlar daha ve epey geçmiş üzerinden. Cilt cilt okumanı öneririm.

Satın allmayı düşünmüyorsan; Berserk manga : Kentaro Miura : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive burdan comic book zip (cbz) olarak çekip tachi2jk ile okumanı öneririm. Son 2 cildi de netten bulursun. Türkçe okuma.

1-) 42 cilt şu anda.
2-4) Deluxe 3'in 1 yani 13x3 = 39 cildi içeriyor. Farkın nedeni bu.
3-) İngilizce okumalısın. Yeniden çeviren bir grup gördüm ama çok geride. İlk Arc'ı bile tamamlamamışlar daha ve epey geçmiş üzerinden. Cilt cilt okumanı öneririm.

Satın allmayı düşünmüyorsan; Berserk manga : Kentaro Miura : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive buradan comic book ZIP (cbz) olarak çekip tachi2jk ile okumanı öneririm. Son 2 cildi de netten bulursun. Türkçe okuma.

Amazon'dan İngilizce Deluxe olanını almayı düşünüyorum zaten.

1-) 42 cilt şu anda.
2-4) Deluxe 3'in 1 yani 13x3 = 39 cildi içeriyor. Farkın nedeni bu.
3-) İngilizce okumalısın. Yeniden çeviren bir grup gördüm ama çok geride. İlk Arc'ı bile tamamlamamışlar daha ve epey geçmiş üzerinden. Cilt cilt okumanı öneririm.

Satın allmayı düşünmüyorsan; Berserk manga : Kentaro Miura : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive buradan comic book ZIP (cbz) olarak çekip tachi2jk ile okumanı öneririm. Son 2 cildi de netten bulursun. Türkçe okuma.

Attığın linkte ne yapacağımı anlamadım cahillime ver kusura bakma tam olarak ne yapacağım.

Amazon'dan İngilizce Deluxe olanını almayı düşünüyorum zaten.
Attığın linkte ne yapacağımı anlamadım cahillime ver kusura bakma tam olarak ne yapacağım.
Cilt başı 45 dolar gibi bir fiyatı var. TL olarak 1200lerde satılıyor bir cildi. Burdan kabaca 15bin tl masrafın olacak deluxeun tüm ciltleri için. Para senin tabi yanlış anlama alma demiyorum. O linki almak istemezsen diye indirmen için attım, ingilizce resmi çeviridir yüksek çözünürlüklüdür. Linkten sağ taraftaki comic book zip yazan başlığa gidip cilt cilt indirebilirsin. Kısacası indirme linki.

Cilt başı 45 dolar gibi bir fiyatı var. TL olarak 1200lerde satılıyor bir cildi. Burdan kabaca 15bin tl masrafın olacak deluxeun tüm ciltleri için. Para senin tabi yanlış anlama alma demiyorum. O linki almak istemezsen diye indirmen için attım, ingilizce resmi çeviridir yüksek çözünürlüklüdür. Linkten sağ taraftaki comic book zip yazan başlığa gidip cilt cilt indirebilirsin. Kısacası indirme linki.
Pdf olarak kısaca çıkarabiliyorum anladım, yani ben şahsi olarak koleksiyon yapmayı çok seven biriyim o yüzden para vermeyi tercih edeceyim sanırım yinede teşekkürler.

Merhaba, kusura bakmayın, anlamsız bir zamanda yazdım. Attığınız linkteki PDF'ler gerçekten kaliteli. Başka kaliteli manga serilerinin İngilizce PDF'lerini nereden bulabileceğimi söyleyebilir misiniz?

Son düzenleme:
Pdf olarak kısaca çıkarabiliyorum anladım, yani ben şahsi olarak koleksiyon yapmayı çok seven biriyim o yüzden para vermeyi tercih edeceyim sanırım yinede teşekkürler.

Merhaba, kusura bakmayın, anlamsız bir zamanda yazdım. Attığınız linkteki PDF'ler gerçekten kaliteli. Başka kaliteli manga serilerinin İngilizce PDF'lerini nereden bulabileceğimi söyleyebilir misiniz?
Cbz olarak indirip ACBR Comic Book Reader by binarynonsense bununla dönüştürebilirsin. Denedim kalite kaybı yok denebilir ama boyut orijinal cbz ile benzer çıkıyor. Cbz 250 mb ise bu da o civarda çıkartıyor. Alternatif olarak da şu var; Release v1.2 · dragouf/CbrPdfConverter 3. alternatif olaraksa calibre kullanabilirsin. Calibrede boyut nispeten küçük oluyor ama biraz kurcalaman lazım yoksa istediğin gibi olmayabilir sonuç.

İndirmeye gelince nyaadan 1r0n, LuCaz, danke empire diye aratıp qbittorrent ile indirip üstte dediğim şekilde dönüştürebilirsin.

Cbz olarak indirip ACBR Comic Book Reader by binarynonsense bununla dönüştürebilirsin. Denedim kalite kaybı yok denebilir ama boyut orijinal cbz ile benzer çıkıyor. Cbz 250 mb ise bu da o civarda çıkartıyor. Alternatif olarak da şu var; Release v1.2 · dragouf/CbrPdfConverter 3. alternatif olaraksa calibre kullanabilirsin. Calibrede boyut nispeten küçük oluyor ama biraz kurcalaman lazım yoksa istediğin gibi olmayabilir sonuç.

İndirmeye gelince nyaadan 1r0n, LuCaz, danke empire diye aratıp qbittorrent ile indirip üstte dediğim şekilde dönüştürebilirsin.
Hocam, anca müsait oldum, kusura bakmayın. Şu anda manga okumaya başlamayı düşünüyorum. Öncelikle sormak istediğim iki soru var. İlk olarak, manganın deluxe halini indirip yazıcıdan çıkarmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim çünkü bana attığınız link sanırım manganın normal hali; bu yüzden bunu sormak istedim. Manganın deluxe ile normali arasında fark yoksa direkt onu da indirebilirim, bunu da belirtirseniz sevinirim? İkinci olarak, yazdığınız şeyleri anlamakta zorlanıyorum. Bu konuda yardımcı olacak video önerileriniz var mı? Cahilliğime verin, kusura bakmayın.

Son olarak eklemek istediğim bir şey daha var. Anime ve benzeri konularda ilgi alanlarımız benziyor gibi görünüyor. Sizinle tanışıp biraz sohbet etmek isterim. Kafa dengi insanlar bulmak gerçekten zor olabiliyor. Eğer uygunsa, Discord bilginizi paylaşabilir misiniz? Sanırım teknik olmayan konularda Discord bilgisi paylaşmak bir sorun teşkil etmiyordu, hatırladığım kadarıyla.

Son düzenleme:
Deluxe ile bu attığım arasındaki tek fark deluxe 3 in 1, bu 1 in 1. Başka önemli bi fark yok. Deluxe un 1 cildinde 3 cilt var demek. O 3 linkli kısım biraz bonus, .cbz uantısı bildiğin .zip uzantısı aslında ve 7z benzeri bişeyle çıkartırsan görürsün, içindeki dosyalarda resim dosyası. Dc vermet bildiğim her türlü yasak. Riske girmeden dolaylıca söylim, Teknolojiodası ve Rewadis dc kanalındayım ben genelde. İsim Yona.

Deluxe ile bu attığım arasındaki tek fark deluxe 3 in 1, bu 1 in 1. Başka önemli bi fark yok. Deluxe un 1 cildinde 3 cilt var demek. Dc vermet bildiğim her türlü yasak. Riske girmeden dolaylıca söylim, Teknolojiodası ve Rewadis dc kanalındayım ben genelde. İsim Yona.
Link atma şansınız var mı?

Deluxe ile bu attığım arasındaki tek fark deluxe 3 in 1, bu 1 in 1. Başka önemli bi fark yok. Deluxe un 1 cildinde 3 cilt var demek. O 3 linkli kısım biraz bonus, .cbz uantısı bildiğin .zip uzantısı aslında ve 7z benzeri bişeyle çıkartırsan görürsün, içindeki dosyalarda resim dosyası. Dc vermet bildiğim her türlü yasak. Riske girmeden dolaylıca söylim, Teknolojiodası ve Rewadis dc kanalındayım ben genelde. İsim Yona.
Bu arada, sanırım arkadaş edinme adına Discord nick'i vermek yasak değil, ama emin değilim. Daha önce böyle bir eylemde bulunduğumda yaklaşık 5 dakika içinde uyarı aldım, şu an için bir sorun yok gibi görünüyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı