iCloud yedekleme seçenekleri nasıl oluyor?

Cripsy

Femtopat
Daha fazla  
Hayırlı Sosyaller;

Arkadaşlar bir konu hakkında kafam çok karışık.

Sorum şu; elimizde iPhone bir telefon olduğunu farz edelim ve bu IPhone'da bütün fotoğrafları ve videolarımızı ICloud'a " indir ve özgünleri tut " seçeneğini seçerek yedeklediğimizi varsayalım.

Sonrasında yeni bir iPhone satın alıp ve önceki kullandığımız cihazdaki Apple kimliğimizi yeni telefona girdiğimizi düşünelim.

Bu durumda tüm fotoğraf ve videolar yeni telefona gelecek.

Bu adımdan sonra eski IPhone'dan Apple kimliğimizden çıkış yapalım.

Ama biz " indir ve özgünleri tut " seçeneğini seçtiğimiz için eski IPhone'un galerisinde fotoğraf ve videolarımız durmaya devam edecek. ( Apple kimliğimizden çıkış yaptığımız halde )

Şimdi burada sorum şu: Eğer ben bu adımlardan sonra eski telefonumdaki fotoğraf ve videoların tümünü seçip silersem bu işlem yeni iPhone umdaki fotoğrafları da siler mi?

Bir diğer deyişle, eski telefonumdan Apple kimliğinden çıkış yapmam; eski telefonumdaki sildiğim bu fotoğraf ve videoların yeni telefonumdanda silinmesini engeller mi?

Bir türlü cevap bulamadım şimdiden teşekkürler değerli cevaplarınız için 🙂

Anladım hocam..

Hani senkronizasyon olayı varya ; eşzamanla açıksa yeni telefondanda silinir diyenler var ondan sormuştum

Öyle bir şey olsa eski telefonu sıfırlayınca yeni telefondaki fotolar da gider saçma bir döngü olurdu. Daha yeni 13 ten 14 e aktarıp eski telefonu sıfırladım.

Öyle bir şey olsa eski telefonu sıfırlayınca yeni telefondaki fotolar da gider saçma bir döngü olurdu. Daha yeni 13 ten 14 e aktarıp eski telefonu sıfırlad
Anladım...

Buradaki püf nokta aslında eski telefonda apple kimliğinden çıkış yapmak oluyor ozaman değil mi ?
Zaten çıkış yaptığında senkronizasyon ayarı da kapanacağından, istediğin kadar fotoğraf veya videonu silebilirsin.. bu yeni telefona aktardığın fotoğraflara etki etmiyor yani ?

Geri
Yukarı