Beşiktaş'ta Fernando Santos ayrılığı nasıl bir karar?

lytheriax

Picopat
Daha fazla  
Bu sene Süper Lig'de olan rekabetsizlikten ötürü ve açılan puan farkından dolayı bir Galatasaray'lı olarak sadece Fenerbahçe ve Galatasaray'ı takip ediyorum. Az önce Beşiktaş'ta bir ayrılık söz konusu olduğunu duydum e tabii takip etmiyorum diyorsam da az buçuk takip ediyorum. Şenol Güneş sonrası takım Semih Kılıçsoy ile biraz daha toparlanmıştı. Sezon sonunda ayrılmasını bekliyordum. Sizce neden ayrıldı ya da bir gerekçe bildirdi mi?

Tartışalım.

Bu sene Süper Lig'de olan rekabetsizlikten ötürü ve açılan puan farkından dolayı bir Galatasaray'lı olarak sadece Fenerbahçe ve Galatasaray'ı takip ediyorum. Az önce Beşiktaş'ta bir ayrılık söz konusu olduğunu duydum e tabii takip etmiyorum diyorsam da az buçuk takip ediyorum. Şenol Güneş sonrası takım Semih Kılıçsoy ile biraz daha toparlanmıştı. Sezon sonunda ayrılmasını bekliyordum. Sizce neden ayrıldı ya da bir gerekçe bildirdi mi?

Tartışalım.
iyi bir karar kötü oynatıyor

Tartışalım.
Zaten Santos gelmeden önce bjk tayfa dünyanın en iyi hocası yaptı şimdide gömüyolar. Bence hem hoca hem takım sıkıntılı cenk tosun adam forvet olduğu halde 5 gölü var yani oyuncu eksikliğide var.

Beşiktaş taraftarları adam gelmeden önce Guardiola gelmiş gibi rollenmişti, hem hocada hem de takımdaki eksikler yarıştan uzakta kalmasına sebep oldu Beşiktaş'ın. Bu artık Cenk ile olacak iş değil anlaşıldı, Semih olmasa kim bilir ne olurdu şuan durum bilemeyiz. Ghezzal eski performansını veremiyor. Milyonlar ödeyip takıma getirdiğin Musrati kulübeden çıkmıyor. Bu gidişle Beşiktaş'ın belinin doğrulması zor. Artık seneye yapılacak takviyelerle belki bir yerlere gelebilirler. Tek sorun hoca değil aslında ruhsuz futbolcular da etkili. Sonuç hocaya patladı aslında. Bir Fenerbahçeli olarak Beşiktaş'ın eski ruhunu kazanmasını isterim.

Bu sene Süper Lig'de olan rekabetsizlikten ötürü ve açılan puan farkından dolayı bir Galatasaray'lı olarak sadece Fenerbahçe ve Galatasaray'ı takip ediyorum. Az önce Beşiktaş'ta bir ayrılık söz konusu olduğunu duydum e tabii takip etmiyorum diyorsam da az buçuk takip ediyorum. Şenol güneş sonrası takım semih kılıçsoy ile biraz daha toparlanmıştı. Sezon sonunda ayrılmasını bekliyordum. Sizce neden ayrıldı ya da bir gerekçe bildirdi mi?

Tartışalım.

1- Defansif futbol oynatması.

Beşiktaş taraftarı defansif futbola pek alışkın değil. Defansif futbol olunca topu rakibe verip kontra ataktan gol bulmaya çalışıyordu. Bu da topla oynama yüzdesinde Beşiktaş'ı istatistiklerde epey geriye atmıştı. Bu sadece Beşiktaş taraftarı ile alakalı bir durum değil. Türkiye'deki çoğu taraftar defansif futbolu sevmez. Hatta Santos'un defansif futbol oynattığını Beşiktaş-Galatasaray maçındaki 2 ön libero ile sahaya çıkmasından anlayabilirsiniz. Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok ve kendi evinizde oynuyorsunuz. Böyle bir durumda heralde 2 ön libero ile çıkmazsınız sahaya.

2- Oyuncuları gerçek mevkisinde oynatmaması.

Muçi normalde 10 numarada oynayan bir futbolcu fakat Santos yeni fanteziler deneyerek Muçi'yi sağ ve sol kanatlara çekmişti bazı maçlarda. Bu da Muçi'nin performansının düşmesine neden oldu. Keza Semih Kılıçsoy'u çoğu maç sol kanatta oynatıp forvete Cenk Tosun'u koydu. Cenk zaten bu sezonu oldukça formsuz geçirmişti. Semih ise oldukça iyi bir patlama yapmıştı fakat Santos'un mükemmel ötesi zekası sayesinde Semih bir süre gol atamamaya başladı. Bu da yine taraftarlardan tepki çekmesine yol açtı.

3- Takımı motive edememesi.

Açıkçası herkes Santos gelince takım tekrar şahlanır diye umut ediyordu fakat oyuncuların ruh hali pek fazla değişmemişti. Yani sahadaki o ruhsuz oyuncu tablosu değişmemişti.

Geri
Yukarı