Besin değerleri neden değişken?

Makaleler
13
Arkadaşlar vücut geliştirmeye başlayacağım. Az önce çeşitli sitelerden besin değerlerine baktım farklı sonuçlar çıkabiliyor. Mesela bademin 100 gramında bir sitede 598 kalori var diyor. Diğer bir sitede 640 kalori var diyor. Bu durumdan anlayanlardan bilgi vermelerini rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.:D

Çok çok ama çok doğal değil mi? Ne yani çok önemli bir şey mi? Sen yerken hassas tartı getirip 100 gram olarak ayarlayıp mı yiyeceksin hatta 1 gram fazla geliyor diye bir tanesini ortadan ikiye mi böleceksin? Laboratuvar ortamında tane tane deney mi yapacaksın? Nedir bunun mantığı arkadaş cidden anlamak zor bunu gelip böyle bir forumda paylaşman da ayrı bir paradoks.
Bkz : cem yılmaz - fındık alacağım | İzlesene.com Video

Olsa ne fark eder olmasa ne fark eder vücut geliştireceksin birde. Kilo vermek isteyen kadınlar gibi böyle pinpirikli olmana gerek yok, ay bugün 1437.8 kalori aldım yarın 5.6 kalori kısmalıyım falan gerek yok :D
Önemli olan önerilen besinleri yemek ve antrenmanları yapmak bu yani. Ayrıca vücut geliştirmeye başlayacaksan ve pek fazla bilgin yoksa https://www.facebook.com/GencVeFit ile tanıştırayım seni yapman gereken bütün şeyleri sitesinde bulabilirsin iyi sosyaller.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı